4 PROSTE KROKI, ABY ZOSTAĆ REZYDENTEM MONAKO W 2023 R.

WYMAGANIA, ABY ZOSTAĆ REZYDENTEM MONAKO, SĄ PROSTE

Wiele osób chce zostać rezydentem Monako. To może wydawać się nierealnym marzeniem. Ale to nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Monako jest otwarte dla wszystkich. Jeśli masz dość zimnej pogody i wysokich podatków tam, gdzie mieszkasz, możesz to zmienić i zostać rezydentem Monako w ciągu kilku tygodni.

O MONAKO

Monako znajduje się na południu Francji w pobliżu miasta Nicea, niedaleko granicy z Włochami. Monako ma doskonały klimat przez cały rok. Zimą rzadko jest za zimno, a latem za gorąco.

Monako liczy 37 000 mieszkańców, gdzie tylko około 5000 z nich to rdzenni mieszkańcy Monako. Reszta to obcokrajowcy mieszkający w Monako. Włosi stanowią największą grupę mieszkańców Monako, a następnie Brytyjczycy. Jednakże znajdziesz tutaj ludzi z całego świata cieszących się życiem w słonecznym Księstwie.

Monako nie ma podatku dochodowego ani podatku od zysków kapitałowych. Nie ma podatku od spadków między małżonkami a bezpośrednimi zstępnymi.

Historycznie Monako finansowało swój rząd z dochodów kasyna Monte Carlo. Obecnie jednak budżet Monako jest zasilany podatkiem VAT, który jest naliczany od wszystkich zakupów dokonywanych w Monako.

CZEGO POTRZEBUJESZ, ABY ZOSTAĆ REZYDENTEM MONAKO

WIZA DŁUGOTERMINOWA DO FRANCJI

Jeśli nie jesteś obywatelem UE, będziesz potrzebować wizy długoterminowej do Francji, którą możesz uzyskać we francuskim konsulacie.

NIERUCHOMOŚĆ W MONAKO

Następną rzeczą, której potrzebujesz, jest znalezienie nieruchomości w Monako. Nie ma potrzeby kupowania mieszkania. W rzeczywistości większość ludzi w Monako wynajmuje mieszkania. Można kupić mieszkanie, ale ceny są wysokie. Rynek jest nieco zaburzony ze względu na dużą liczbę mieszkań będących w posiadaniu dużych firm z branży nieruchomości.

Nieruchomość musi być odpowiedniej wielkości do Twoich potrzeb. Nie będziesz mógł ubiegać się o pobyt w Monako dla czteroosobowej rodziny posiadającej kawalerkę.

Przykłady dostępnych apartamentów mieszkalnych w Monako znajdziesz tutaj.

KONTO BANKOWE W MONAKO

Po znalezieniu mieszkania w Monako będziesz potrzebować konta bankowego. Kluczową częścią procesu zostania rezydentem Monako jest przedstawienie „Zaświadczenia” z banku w Monako. To jest list z Twojego banku, który potwierdza, że ​​masz wystarczające środki na życie w Monako bez pracy. W Internecie krąży wiele nieprawdziwych informacji na temat kwoty, którą należy zdeponować w Monako, aby otrzymać zaświadczenie bankowe.

Z tego powodu żadne pieniądze na Twoim koncie nie są blokowane. Możesz dokonać wpłaty, otrzymać zaświadczenie i usunąć je następnego dnia. Pieniądze możesz też przeznaczyć na inwestycje. Kwota, którą musisz wpłacić, zależy od banku. Niektóre banki wystawią zaświadczenie już od 100 000 EUR na koncie. Inni zażądają nawet 500 000 euro.

Konta bankowe w Monako są łatwe do otwarcia, jeśli udasz się osobiście do Monako.

WYWIAD Z POLICJĄ W MONAKO

Teraz, gdy masz już swoje mieszkanie w Monako i otwarte konto bankowe, możesz umówić się na spotkanie z Surete Publique. To jest oddział policji w Monako, który zajmuje się imigracją. Umawiasz się z nimi na wizytę. Zazwyczaj termin spotkania jest planowane w ciągu kilku tygodni. Na wizytę należy przynieść następujące dokumenty:

  1. W pełni wypełniony oficjalny zestaw formularzy wniosków o pobyt, które są dostarczane przez departament imigracyjny.
  2. Dowód zakupu domu w Monako lub dzierżawy wynajmowanej nieruchomości, która musi trwać co najmniej 12 miesięcy.
  3. Będziesz także potrzebować umowy na energię elektryczną dla swojego domu w Monako.
  4. Będziesz potrzebował listu z banku, potwierdzającego, że masz środki na życie w Monako bez pracy.
  5. Ponadto każdy wnioskodawca potrzebuje ważnego paszportu i aktu urodzenia.
  6. W stosownych przypadkach będziesz potrzebować aktów małżeństwa lub rozwodu.
  7. Sprawdzenie rejestru karnego przez policję w kraju pochodzenia
  8. Będziesz także musiał dostarczyć mini CV przedstawiające Twoje wykształcenie i doświadczenie biznesowe lub zawodowe, a także sposób zdobycia majątku, na przykład ze sprzedaży firmy.

Wszystkie dokumenty muszą być w języku francuskim. Rozmowa prowadzona jest również w języku francuskim lub w języku angielskim. To zajmie nie więcej niż 10 minut. Możesz zabrać ze sobą tłumacza, jeśli nie mówisz po francusku. Zostaniesz sfotografowany do karty pobytu. Nie będzie trudnych pytań. Zostaniesz zapytany o swój zawód, rodzinę i dlaczego chcesz mieszkać w Monako. I to wszystko. Około 3-4 tygodnie później będziesz mógł odebrać pozwolenie na pobyt w Monako.

Pierwsze pozwolenie jest ważne przez 1 rok. Musisz odnawiać je co roku przez pierwsze trzy lata pobytu w Monako. Następnie dostaniesz pozwolenie na pobyt na trzy lata. Po 10 latach pobytu w Monako otrzymasz pozwolenie na pobyt na 10 lat.

Po zostaniu rezydentem Monako oczekuje się, że spędzisz tam co najmniej 183 dni każdego roku. Władze Monako poproszą Cię o przedstawienie rachunku za energię elektryczną, gdy udasz się do odnowienia pozwolenia na pobyt, aby upewnić się, że byłeś w Monako.

JAK ZOSTAĆ OBYWATELEM MONAKO

Paszport Monako to doskonały dokument podróżny. Jednak bez względu na to, jak długo pozostaniesz w Monako, jest mało prawdopodobne, aby uzyskać upragniony paszport Monako. Możesz ubiegać się o jeden po 15 latach pobytu w Monako. Każdy wniosek o obywatelstwo Monako musi zostać osobiście zatwierdzony przez księcia Alberta. W rzeczywistości obywatelstwo Monako otrzymasz tylko wtedy, gdy poślubisz osobę będącą obywatelem/obywatelką Monako, dokonasz ogromnej inwestycji w Monako lub przekażesz duże datki na cele charytatywne. Wszystko jest możliwe, ale obywatelstwo Monako jest jednym z najtrudniejszych do uzyskania na świecie.

Nie można kupić obywatelstwa Monako. Obywatelstwo Monako przez inwestycję może być możliwe w przypadku bardzo dużych inwestycji. Pomyśl o 100 milionach euro lub więcej.

WNIOSEK

Możesz dość łatwo zostać rezydentem Monako. W rzeczywistości łatwiej jest zostać rezydentem Monako niż w wielu innych krajach. Jeśli zastosujesz się do powyższych procedur, możesz mieszkać w Monako jako rezydent w mniej niż 3 miesiące.

Zdjęcie Luka Nguyen z Pixabay

Leave a Reply