Rynek nieruchomości w Monako: luksusowa inwestycja

Monako to jeden z najdroższych rynków nieruchomości na świecie. Przy tak małej podaży ziemi i bezprecedensowym popycie ze strony superbogaczy świata, którzy chcą nazwać to malutkie Księstwo domem, nic dziwnego, że rynek nieruchomości w Monako nadal rośnie.

Rzeczywiście, według ostatnich raportów, rynek nieruchomości w Monako jest obecnie jednym z najdroższych na świecie, a średnia cena nieruchomości przekracza 42 000 euro za metr kwadratowy.

Inwestorów przyciągają do Monako niskie podatki, doskonałe połączenia transportowe i stabilność gospodarcza. Mieszkania w Monako są domem dla największej liczby milionerów na mieszkańca niż w jakimkolwiek innym kraju, którzy cieszą się bogatym stylem życia, jakiego nie ma w żadnym innym kraju na świecie.

A ponieważ światowa populacja osób o bardzo wysokiej wartości netto ma tylko wzrosnąć – o 22 procent w ciągu najbliższych pięciu lat, zgodnie z raportem Wealth z 2019 r. – popyt na nieruchomości ma wzrosnąć, co oznacza dalszy wzrost cen nieruchomości w Monako.

Patrząc realistycznie, musimy spodziewać się pewnego wpływu na rynek nieruchomości w Monako w wyniku pandemii. Jeśli skutki globalnego kryzysu finansowego (GFC) z 2008 r. są do pokonania, w następnym roku zaobserwujemy 13% spadek średnich cen tylko po to, by koszty na metr kwadratowy powróciły do ​​poziomów sprzed wprowadzenia GFC do 2010 r. Od tego czasu widzieliśmy solidną dekadę 10% plus rocznego wzrostu cen, co oznacza, że ​​wielu z tych, którzy kupili nieruchomości w Monako w 2010 roku, podwoiło swoje pieniądze w ciągu tej dekady.

Jeśli jakikolwiek rynek wyjdzie z pandemii bez szwanku, to będzie to Monako, jednak w najbliższym czasie prawdopodobnie powinniśmy spodziewać się spłaszczenia cen.

Dlaczego warto inwestować na rynku nieruchomości w Monako?

Inwestowanie na rynku nieruchomości w Monako ma wiele zalet. Korzystny system podatkowy księstwa jest główną atrakcją, bez podatku dochodowego, podatku od zysków kapitałowych, podatku od nieruchomości ani podatku majątkowego nakładanego na jego mieszkańców. Monako szczyci się również stabilnym gospodarczo i politycznie otoczeniem, co zapewnia inwestorom spokój ducha. Co więcej, ceny nieruchomości w Monako wypadły dobrze na tle innych rynków luksusowych, zapewniając zdrowy zwrot z inwestycji.

Bezpieczeństwo i czystość to kolejny powód, dla którego wiele osób decyduje się na inwestowanie na rynku nieruchomości w Monako. Księstwo może pochwalić się około jednym policjantem na 100 mieszkańców, a także najnowocześniejszym 24-godzinnym systemem monitoringu wideo. Wskaźnik przestępczości w Monako jest również wyjątkowo niski, dzięki czemu jest wyjątkowo bezpieczne, nawet w nocy.

Miasto ma również silny etos w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Rzeczywiście, obecnie księstwo dąży do tego, aby do 2050 r. było neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Ten zielony etos jest uwzględniany przez nowe inwestycje, takie jak Portier Cove, która będzie pierwszą eko-dzielnicą Monako.

Oczywiście najbogatszych na świecie przyciąga również rynek nieruchomości w Monako dzięki luksusowemu stylowi życia, z którego korzystają mieszkańcy. W Monako znajdziesz mnóstwo wielokrotnie nagradzanych restauracji, luksusowych kurortów, światowej klasy udogodnień i jednych z najbardziej znanych wydarzeń na świecie, takich jak Monaco Yacht Show i Grand Prix Monako. Połącz to wszystko z ciepłym, śródziemnomorskim klimatem przez cały rok, a łatwo zrozumiemy, dlaczego bogaci i znani na świecie pragną nazywać Monako domem.

Gdzie inwestować na rynku nieruchomości w Monako?

Monako może się pochwalić wieloma dzielnicami, z których każda jest wyjątkowo odmienna.

Monte Carlo jest chyba najbardziej znanym, położonym w samym epicentrum księstwa. To najbardziej efektowne miejsce w Monako, tutaj znajdziesz słynne kasyno Monte Carlo, jedne z najlepszych restauracji na świecie, luksusowe kurorty, a także spektakularną gamę jednych z najlepszych luksusowych marek. Monte Carlo to fantastyczne miejsce dla tych, którzy chcą zainwestować na rynku nieruchomości w Monako, z jednymi z najbardziej pożądanych rezydencji położonych wokół Carre d’Or.

Dzielnica Larvotto jest również niezwykle popularna wśród tych, którzy chcą zainwestować na rynku nieruchomości w Monako, zwłaszcza wśród rodzin, dzięki wspaniałej publicznej plaży, która oferuje elegancki charakter kurortu. Dzielnica znajduje się w uderzającej odległości od tego, co najlepsze w Monako, co czyni ją niezwykle wygodnym miejscem do życia. Larvotto jest także domem dla Avenue Princesse Grace, jednej z najdroższych ulic mieszkalnych na świecie, przy której znajdują się jedne z najwyższych cen nieruchomości w Monako.

Inne popularne dzielnice to Fontvieille, w którym znajduje się wiele luksusowych apartamentów, penthouse’ów i światowej klasy usługodawców. W tej popularnej dzielnicy znajduje się również stadion Ludwika II, a także Monaco Heliport, który zapewnia bezproblemowe połączenie z lotniskiem w Nicei we Francji, co czyni ją szczególnie popularną dzielnicą wśród tych, którzy często podróżują.

Portier Cove, obecnie w budowie, to nowa eko-dzielnica, która ma zostać ukończona w 2025 roku, która już wzbudziła duże zainteresowanie najbogatszych na świecie, chętnych do inwestowania na rynku nieruchomości w Monako. Szczycące się super pierwszorzędnymi luksusowymi apartamentami, penthouse’ami i willami – wyjątkowo rzadkim znaleziskiem w Monako – Portier Cove ma zaćmić obecne stawki rynkowe. Rzeczywiście, nieruchomości w Portier Cove prawdopodobnie będą jednymi z najdroższych na świecie, wyznaczając nowy punkt odniesienia dla cen nieruchomości w Monako.

Jak inwestować na rynku nieruchomości w Monako?

Dobrym sposobem inwestowania na rynku nieruchomości w Monako jest wyszukiwanie mieszkań w Monako na sprzedaż. Na tak bardzo konkurencyjnym rynku nieruchomości wielu inwestorów decyduje się na skorzystanie z usług doświadczonego pośrednika w obrocie nieruchomościami. To nie tylko pomaga inwestorom w poruszaniu się po złożonym rynku nieruchomości w Monako, ale także zapewnia inwestorom fachowe porady, gdzie inwestować, jednocześnie umożliwiając bezproblemowy zakup.

Nie ma wątpliwości, że rynek nieruchomości w Monako będzie nadal oferował doskonałą inwestycję, podczas gdy ci, którzy mają szczęście nazywać Monako domem, nadal będą cieszyć się wieloma zaletami tego wspaniałego regionu.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat rynku nieruchomości w Monako lub, jeśli myślisz o inwestycji w Monako w nieruchomość, napisz do mnie.

2 uwagi do wpisu “Rynek nieruchomości w Monako: luksusowa inwestycja

Leave a Reply