Dlaczego Monako jest Mekką najbogatszych ludzi świata?

Znane ze swojej rodziny książęcej, prestiżowych wydarzeń sportowych i stylu życia, Monako jest jednym z najbardziej poszukiwanych miejsc na świecie do życia i odwiedzania.

To maleńkie, niezależne Księstwo, położone na Lazurowym Wybrzeżu Morza Śródziemnego przy Francji, oferuje najwyższy luksus we wszystkim, od bogatych kasyn po ekskluzywne butiki. 

Ale co takiego jest w Monako, co spowodowało, że stało się ono Mekką najbogatszych ludzi świata? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

TO MIEJSCE, W KTÓRYM NAJBOGATSI NA ŚWIECIE NAPRAWDĘ CHCĄ ŻYĆ. CZEMU?

MONAKO JEST BEZPIECZNE

Monako jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc na świecie do życia.

Ponad 38 000 osób mieszka w Monako, odpowiednio chronionych przez 515 policjantów. Kolejnych 116 policjantów jest specjalnie zatrudnionych do ochrony księcia Monako i Pałacu Królewskiego. Wikipedia podaje, że Księstwo ma największą liczbę policji na mieszkańca i obszar na świecie, z 11 posterunkami policji w całym Monako.

Według Monte-Carlo.mc nadrzędnym celem policji jest zapewnienie obywatelom i turystom Monako „całkowitego bezpieczeństwa”.

W całym Księstwie istnieje wyrafinowany system całodobowego nadzoru kamery. W przypadku wykrycia podejrzanego zachowania cały kraj można zamknąć w ciągu zaledwie siedmiu minut.

Oprócz obszernych środków bezpieczeństwa podjętych w miejscach publicznych, banki, kasyna i firmy w Monako mają własne systemy bezpieczeństwa i zespoły strażników.

POLITYKA PODATKOWA MONAKO

Monako to przyjazne dla podatków miejsce do życia, pracy i zabawy. Odkąd książę Monako Karol III zlikwidował wszystkie podatki dochodowe od osób fizycznych w 1869 r. (więcej na ten temat tutaj). Od tego czasu do chwili obecnej Księstwo było znane na całym świecie dzięki korzystnemu systemowi podatków osobistych.

Monako jest jednym z niewielu miejsc na świecie, w którym mieszkańcy nie muszą składać deklaracji podatkowych. Osoby fizyczne nie muszą płacić podatku od majątku, podatku lokalnego ani podatku od nieruchomości, a nawet inwestycje i dochody generowane poza Monako są całkowicie wolne od podatku. Jedynymi organizacjami, które powinny płacić podatek, są firmy, które wykonują ponad 25% swojej działalności na arenie międzynarodowej (więcej na ten temat tutaj).

To przyjazne podatkom środowisko sprawia, że ​​Księstwo jest niezwykle popularne wśród osób o wysokich zarobkach i odnoszących sukcesy biznesmenów. 

SYSTEM OPIEKI ZDROWOTNEJ MONAKO

Ze średnią oczekiwaną długością życia 85 lat dla mężczyzn i 93 dla kobiet, mieszkańcy Monako cieszą się długim, zdrowym i satysfakcjonującym życiem (źródło: Telegraph ).

Jak donosi Pacific Prime, firmy i pracownicy przyczyniają się do publicznego systemu opieki zdrowotnej za pośrednictwem systemu podatkowego. Opieka zdrowotna jest dostępna zarówno dla mieszkańców Monako, jak i legalnie pracujących w Księstwie.

Składki są wpłacane do Caisses Sociales de Monaco i pokrywają od osiemdziesięciu do stu procent kosztów leczenia. Wszelkie dodatkowe fundusze są płatne za pośrednictwem prywatnego planu opieki zdrowotnej lub ryczałtu w momencie leczenia.

Usługi w zakresie wypadków i nagłych wypadków są dostępne w Princess Grace Hospital Center – jedynym państwowym zakładzie opieki zdrowotnej (źródło: Internations ). Istnieją również doskonałe służby ratownicze w całym Monako.

SYSTEM EDUKACJI MONAKO

Dzieci w Monako rozpoczynają naukę w szkole w wieku sześciu lat, a jakość i poziom edukacji jest wyjątkowy. W Księstwie jest dziesięć szkół publicznych, do których uczęszcza 75% dzieci w wieku szkolnym, a pozostałe 25% uczęszcza do szkół prywatnych. System edukacji w Monako jest zgodny z francuską maturą narodową i zapewnia imponujące wyniki – średni poziom zaliczenia wynosi prawie 90%.

Osoby poniżej szóstego roku życia mają dostęp do szerokiego wyboru żłobków i przedszkoli, w tym siedmiu państwowych placówek opieki nad dziećmi. Jednak tylko rdzenni obywatele i osoby, które pracowały w Monako przez co najmniej rok, mogą wysyłać swoje dzieci do żłobków prowadzonych przez państwo (źródło: ExpatFocus ).

Istnieje również Międzynarodowa Szkoła Monako , popularny wybór wśród rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci uczyły się w języku francuskim i angielskim. Ta prestiżowa szkoła jest otwarta dla dzieci w wieku od 3 do 18 lat, z rocznymi opłatami w wysokości od 5430 € dla przedszkola i 19,440 € dla starszych dzieci. Opłaty są wypłacane w dwóch ratach, przy czym pierwsze 40% jest dokonywane w marcu, a reszta 60% w sierpniu. (Źródło: Relocation Monaco ). Monako ma również swój mały uniwersytet, który oferuje swoim studentom głównie kursy biznesowe.

LUKRATYWNE MOŻLIWOŚCI BIZNESOWE

Monako jest także rajem dla okazji biznesowych. Oto kilka doskonałych dowodów na to, dlaczego bogaci ludzie pozostają bogaci, mieszkając w Monako.

  • Nieruchomości – Monako ma najdroższe właściwości na świecie. Jeśli  spojrzysz na nieruchomości na sprzedaż w Monte Carlo i innych częściach Monako, będziesz potrzebował co najmniej 9 000 USD za metr kwadratowy. Rosnące zapotrzebowanie na nieruchomości wpływa na ceny nieruchomości na rynku.
  • Jachty – miejsce to słynie z corocznego Monaco Yacht Show. Jest to ogromna szansa dla producentów jachtów, aby przyciągnąć miliarderów i nabywców celebrytów. 
  • Wypożyczalnie samochodów luksusowych – na ulicach Monako jest dużo luksusowych samochodów, ponieważ większość mieszkańców posiada przynajmniej jeden. Turyści z różnych części świata mogą wypożyczyć samochody sportowe, takie jak Bugatti, Lamborghini, Audi i Ferrari.

CIEPŁY KLIMAT PRZEZ CAŁY ROK

Monako jest naturalnie ciepłe przez cały rok. Nawet w grudniu miasto-państwo pozostaje słoneczne, z okazjonalnymi opadami deszczu. Klimat śródziemnomorski tego miasta-państwa jest wynikiem zarówno klimatu oceanicznego, jak i wilgotnego klimatu podzwrotnikowego.

Pogoda sprawia, że ​​Monako jest bardziej atrakcyjne niż cokolwiek innego. Wielu turystów i mieszkańców uwielbia spacerować po słonecznych ulicach i spędzać dużo czasu w pobliżu zatoki.

Okoliczne plaże i woda sprawiły, że Monako jest także miejscem wypoczynku. Przez krótki czas turyści mogą cieszyć się doświadczeniami mieszkańców Monako na co dzień.

WNIOSKI

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, nic dziwnego, że milionerzy na całym świecie chcieliby mieszkać w Monako. Jest to idealne miejsce do wydawania bogactwa i szukania większych możliwości na powiększenie swoich bogactw. 

Jeśli planujesz przeprowadzić się do Monako, możesz zacząć rozmawiać z ekspertami, aby pomóc Ci w tym procesie. Spełnij wszystkie wymagania i zacznij doświadczać życia na placu zabaw miliarderów.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie Monako, napisz do mnie mchercberg@gmail.com . Chętnie pomogę 🙂

2 uwagi do wpisu “Dlaczego Monako jest Mekką najbogatszych ludzi świata?

Leave a Reply