Sztuka w Monako

Godne największych europejskich stolic, podmioty kultury Księstwa oferują różnorodne i wysokiej jakości programy przez cały rok: Monte-Carlo Ballet Company, Monte-Carlo Philharmonic Orchestra, Monte-Carlo Opera, Princess Grace Theatre, festiwal Printemps des Arts, itp.

Monakijskie muzea posiadają unikalne i oryginalne wystawy: Muzeum oceanograficzne, Muzeum Antropologii Prehistorycznej, Muzeum Filatelistyki i Numizmatyki, Narodowe Muzeum Narodowe Monako (NMNM) w Villa Sauber i Villa Paloma (Nowe Muzeum Narodowe Monako), prywatna Kolekcja Starych Aut, Muzeum Marynarki Wojennej i prestiżowe wystawy w Monaco Grimaldi Forum.

Polityka wspierania kreatywności była realizowana zarówno na arenie międzynarodowej, jak i krajowej, w szczególności przez Fundację Prince Pierre, która honoruje artystów w dziedzinie literatury, muzyki i sztuki współczesnej.

Takie wydarzenia jak Monaco Dance Forum, Monte-Carlo Television Festival, Międzynarodowy Festiwal Cyrkowy Monte-Carlo i Monte-Carlo Sporting Summer Festival, stały się międzynarodowymi wydarzeniami.