Otwieranie konta bankowego w Monako – przewodnik

Otwarcie konta bankowego w Monako jest symbolem statusu zarezerwowanego dla bogaczy. W końcu bankowość w Monako różni się od bankowości w innych krajach. Banki w Monako nie są używane do do codziennej bankowości transakcyjnej. Specjalizują się w bankowości prywatnej i pomagają znaleźć kreatywne sposoby na zarobienie większych pieniędzy.

Otwarcie konta bankowego w Monako może być przeprowadzone zarówno przez rezydenta, jak i nierezydenta Monako. W zależności od banku, do którego się zwrócisz, wymagany depozyt otwierający konto może wynosić od 500 000 do 2 000 000 EUR. Chociaż wymagania dotyczące otwarcia są różne, prawie zawsze będziesz musiał spotkać się z bankierem twarzą w twarz.

Ale tylko dlatego, że możesz sobie pozwolić na depozyt otwierający, nie oznacza, że powinieneś otworzyć konto bankowe w Monako. W kocu na całym świecie jest do wyboru wiele centrów bankowości prywatnej.

Zamiast tego banki w Monako są szczególnie pomocne dla określonego rodzaju klientów, z określonymi celami bankowymi. Dlatego też w dzisiejszym poście omówię, kim są ci kliencie, jak mogą otwierać konta bankowe w Monako i jak mają w ogóle zacząć.

Dlaczego warto otworzyć konto bankowe w Monako?

Monako to drugi najmniejszy kraj na świecie, jedyny kraj w Europie z 0% podatkiem od osób fizycznych i jedno z najdroższych miejsc na świecie.

I chociaż jest tu tylko około 38 000 osób, w Monako jest ponad 300 000 rachunków bankowych – z których 85% jest prowadzonych przez nierezydentów Monako.

Co to oznacza?

Monako to miejsce, które rozumie, zaspokaja i pomaga wspierać styl życia, zakupu i cele finansowe osób bogatych.

Dlatego, jak wspomniałam powyżej, sam fakt, że możesz otworzyć konto bankowe w Monako…nie oznacza, że powinieneś.

Klienci, którzy najbardziej korzystają z otwierania rachunków w banku w Monako, to ci, którzy szukają kreatywnego finansowania, luksusowych zakupów, rezydencji podatkowej, mają trudności z otwarciem rachunków w innym miejscu lub po prostu chcą prowadzić konto bankowe poza Szwajcarią, Liechtensteinem, Andorą lub EU.

Zatem odpowiedź na pytanie „Po co otwierać konto bankowe w Monako?” naprawdę zależy od Ciebie i Twoich celów.

Na przykład, jeśli chcesz zostać rezydentem w Monako, bankowość tutaj jest koniecznością.

Jeśli interesuje Cię zakup luksusowych nieruchomości na Riwierze Francuskiej, z pewnością pomogą Ci banki w Monako.

A jeśli chcesz zabezpieczyć swój portfel inwestycyjny, sfinansować luksusowy jacht lub zaszaleć na wielomilionowej kolekcji dzieł sztuki, otwarcie konta bankowego w Monako jest krokiem we właściwym kierunku.

Przyjrzymy się bliżej korzyściom, które możesz osiągnąć otwierając konto bankowe w Monako.

Korzyści z otwarcia konta bankowego w Monako

Możliwość zdalnego otwierania konta bankowego

Jeśli wybierzesz odpowiedni bank, masz solidnego bankiera, potrafisz spełnić minimalne wymagania i umiesz się odpowiednio zaprezentować, możliwe jest zdalne otwarcia konta bankowego w Monako. Jest to powszechne w wielu centrach bankowości prywatnej, o ile wybierzesz odpowiedni bank i masz odpowiednie kontakty.

To powiedziawszy, prawie we wszystkich przypadkach konieczne będzie spotkanie twarzą w twarz w pewnym momencie. Większość banków będzie wymagać tego osobistego spotkania w określonym czasie po otwarciu konta. Zwykle trwa to od trzech do sześciu miesięcy.

Spółki offshore i egzotyczne struktury

Jeśli uda Ci się przejść badania due diligence i zdeponować akceptowalną kwotę, większość banków w Monako otworzy rachunki dla firm offshore i struktur planowania własności. Niektóre banki wolą, aby najpierw otworzyć konto osobiste, podczas gdy inne z radością przyjmą wnioski o wybraną strukturę już pierwszego dnia. Największym wyzwaniem jest znalezienie odpowiedniego banku i bankiera, który jest zmotywowany i chętny do dostosowania się do Twojego profilu i istniejącej struktury. Nie wszyscy to robią.

Członkowie „Unlucky Passport Club”

Jeśli możesz spełnić minimalne wymagania, przejść badanie due diligence i mieć wyraźne źródło bogactwa, banki w Monako z przyjemnością przyjmą Twoje pieniądze. Bankowcy nie tylko zrozumieją Twój profil klienta, ale także będą mówić w Twoim języku. Jest to ważne, ponieważ banki w niektórych jurysdykcjach zaczynają teraz odrzucać klientów z Rosji, Azji Środkowej, Ukrainy, Europy Środkowo-Wschodniej i innych krajów. Z drugiej strony Monako przywita Cię z otwartymi ramionami.

Wyrafinowani bankierzy i obsługa

Jak można się spodziewać, bankierzy w Monako są wyrafinowani, na równi ze Szwajcarią i Liechtensteinem, i zrobią wszystko, co w ich mocy, aby zrealizować Twoje cele finansowe. Są mistrzami w efektywnej podatkowo strukturze i kreatywnych planach inwestycyjnych oraz są cudownie zaradni.

Kreatywne finansowanie nieruchomości i luksusów

Jak wspomniałam, banki w Monako mogą ułatwić kreatywne finansowanie, złożone ustalenia i wyrafinowane finansowanie, które nie jest dostępne gdzie indziej. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś zainteresowany nabyciem nieruchomości lub innych luksusowych aktywów w Monako lub wzdłuż Lazurowego Wybrzeża we Francji. Co więcej, jeśli masz właściwą strukturę i wybierzesz odpowiednie inwestycje, istnieje wiele efektywnych podatkowo sposobów powiększania mają za pośrednictwem banków w Monako.

Co to jest bank Monako?

Termin” bank Monako” jest właściwe trochę mylący. Istnieje oczywiście kilka banków Monako zarejestrowanych w Monako. Jednak rozważając otwarcie konta bankowego w Monako, większość ludzi w rzeczywistości mówi o oddziale lub filii banku zagranicznego w Monako z siedzibą w Szwajcarii, Luxembourgu, Andorze lub w innym centrum bankowości prywatnej.

Wszystkie banki są technicznie Monako, a rachunki mają zwykle siedzibę w Monako. Jednak rodowód, kultura i wiedza banku były zwykle kształtowane w jednej z pozostałych czołowych jurysdykcji bankowych.

Oczywiście nie różni się to od wielu innych krajów. Ale jednym wyjątkowym wyjątkiem jest to, że prawie każdy bank w Monako można sklasyfikować jako jeden z najlepszych prywatnych banków na świecie.

Tak więc, mając tak wiele światowej klasy banków na wyciągnięcie ręki, jak zdecydujesz, gdzie otworzyć konto?

Ostatecznie wszystko sprowadza się do znalezienia banku, który najlepiej spełnia Twoje osobiste wymagania i profil aktywów.

Kto powinien założyć konto bankowe w Monako?

Poniższe grupy często uważają, że bankowość w Monako jest najbardziej przydatna:

Nierezydenci bez połączenia z Monako

Jeśli nie jesteś rezydentem i szukasz bankowości prywatnej poza UE, Monako jest solidną opcją do rozważenia. W takim przypadku ilość posiadanych pieniędzy, wymagania dotyczące finansowania i inwestycji oraz profil zamieszkania prawdopodobnie pomogą określić, czy Monako jest najlepszym wyborem dla Twojej bankowości. Oczywiście możesz spojrzeć na inne opcje, takie jak Szwajcaria, Liechtenstein i Andora.

Zagraniczne firmy i struktury planowania własności

Monako również mogą zainteresować osoby z podmiotami zagranicznymi, spółkami offshore i strukturami planowania własności. Podczas gdy centra bankowości prywatnej bardzo dobrze znają egzotyczne struktury, Monako wydaje się być bardziej otwarte, akceptujące i chętne do współpracy z takimi podmiotami jak klienci.

Osoby fizyczne nabywające rezydencje w Monako

Jeśli myślisz o uzyskaniu rezydencji w Monako, otworzeniu konta bankowego w Monako i uzyskaniu listu potwierdzającego samowystarczalność finansową (i masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby utrzymać się w Monako) jest kluczowym krokiem w tym procesie. W przeszłości, ile pieniędzy musiałeś wpłacić, aby otrzymać ten list, zależało od banku. Jednak te dni się skończyły. Obecnie rząd Monako nadzoruje ten proces i wymaga, aby wszyscy potencjalni rezydenci zdeponowali co najmniej 500 000 EUR w banku w Monako, aby spełnić wymogi dotyczące miejsca zamieszkania.

Osoby, które mogą sobie pozwolić na konto bankowe w Monako

Oczywiście jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu, czy powinieneś mieć konto bankowe w Monako, jest to, czy możesz sobie pozwolić na bankowość tutaj. Bankowość prywatna w Monako, podobnie jak gdzie indziej, wymaga znacznego majątku, często większego niż może zdeponować przeciętny człowiek (lub firma). Dlatego zanim poświęcisz więcej czasu na ustalenie, czy powinieneś tutaj korzystać z bankowości, spójrzmy na wymagania.

Minimalne wpłaty na konto bankowe w Monako

Rozważając bankowość w Monako, często pojawia się pytanie….

„Ile pieniędzy naprawdę potrzebuję, aby otworzyć konto bankowe w Monako?”

Cóż, to naprawdę zależy od banku i Twojego bankiera.

Jeśli idziesz w ciemno i nie masz żadnych kontaktów bankowych w Monako, spodziewaj się, że wpłacisz co najmniej 500 000 EUR lub więcej. Przy odpowiednich informacjach i połączeniach liczba ta może być niższa. Ale jeśli chcesz wpłacić mniej niż 500 000 EUR, prawdopodobnie są dostępne lepsze jurysdykcje bankowe gdzie indziej.

Podczas gdy 500 000 EUR może otworzyć niektóre rachunki, wiele banków w Monako będzie potrzebowało co najmniej 1 000 000 lub 2 000 000 EUR, aby otworzyć konto. Niektóre banki wymagają więcej.

Ponadto minimalny wymagany depozyt może się znacznie różnić w zależności od profilu klienta. Innymi słowy, im większe ryzyko dla banku, tym wyższy minimalny depozyt bank zażąda od Ciebie, aby otworzyć konto. Podobnie, jeśli posiadasz znaczny majątek, jesteś oczywiście dochodowym klientem lub planujesz uzyskać finansowanie przez bank, możesz poczynić specjalne ustalenia i znieść minimalne wymogi.

To jest to samo zjawisko, które zobaczysz w innych centrach bankowości prywatnej. Podwyższone minimum pozwala uniknąć nierentownych klientów i, w zależności od tego, kim jesteś i jak zyskowny jesteś dla banku, można zrobić wyjątek.

Jak otworzyć konto bankowe w Monako?

Masz teraz wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby zdecydować, czy konto bankowe w Monako jest dla Ciebie najlepsze. Proces otwierania konta bankowego w Monako jest podobny do innych jurysdykcji bankowości prywatnej. Ale są pewne wyjątkowe względy i dziwactwa.

1. Wybierz bank w Monako

Najważniejszą decyzją jest wybór banku, w którym chcesz otworzyć konto. Chcesz mieć pewność, że bank (i bankier), z którym masz do czynienia, jest odpowiedni dla Ciebie , Twoich celów finansowych oraz inwestycyjnych.

Aby wybrać najlepszy bank, masz dwie możliwości. Pierwszą opcją jest przeszukanie Internetu, próbując określić, które banki i bankierzy najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom i faktycznie chcą Ciebie jako klienta. Druga opcja, napisać do mnie 🙂

2. Oceń usługi, opłaty i oferty inwestycyjne

Przed zarejestrowaniem się jako klient, musisz uważnie przyjrzeć się umowie konta, propozycji inwestycji, strukturze opłat, ograniczeniom konta, warunkom korzystania z usługi i nie tylko. A jeśli to Twój pierwszy krok w świat bankowości prywatnej, przejrzyj wszystko co najmniej dwa razy. Zrozumienie produktów i usług, które proponuje Twój bankier, ma kluczowe znaczenie. To nada ton Twojemu związkowi z bankiem i strukturze opłat w przyszłości.

3. Wykonaj due diligence i zaczekaj

Czas potrzebny do otwarcia konta bankowego różni się w zależności od banku. Każdy bank ma inne procedury wewnętrzne i ostateczne profil klienta będzie ważnym czynnikiem.

Zakładając, że dostarczysz bankowi wszystkie potrzebne dokumenty, jesteś wzorowym klientem i przechodzisz due diligence w niesamowity sposób, banki w Monako mogą otwierać rachunki w 7-10 dni. Z drugiej strony, jeśli wybierzesz jeden z wielu banków w Monako, które notorycznie wolno wdrażają się na rynek, możesz spodziewać się oczekiwania od dwóch do trzech miesięcy (lub w niektórych przypadkach dłużej), aby otrzymać zgodę.

4. Minimalny depozyt i związane z nim wymagania

Innym ważnym czynnikiem decydującym o tym, czy bank będzie dla Ciebie odpowiedni, jest to, czy możesz spełnić minimalne wymagania banku dotyczące depozytów. Dodatkowo, czy możesz wnieść opłaty lub zrekompensować je inwestycjami, które mają dla Ciebie sens?

5. Spotkanie osobiste

Banki prywatne mają bardziej praktyczne podejście, które zwykle wymaga osobistego spotkania. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś obywatelem spoza UE lub nierezydentem, nie masz powiązań bankowych i nie masz żadnych powiązań z Monako. Ale to nie oznacza zawsze, że musisz osobiście stawić się w banku.

Gotowy do otwarcia rachunku bankowego w Monako?

Jeśli potrzebujesz pomocy w uporządkowaniu opcji bankowych, masz problemy z otwarciem konta lub po prostu nie wiesz, gdzie się zwrócić, możemy pomóc.

Niezależnie od tego, czy zamierzasz otworzyć konto bankowe w Monako, czy też chcesz poznać dostępne opcje, mogę skierować Cię na właściwą ścieżkę i powiedzieć, które banki wziąć pod uwagę.

2 uwagi do wpisu “Otwieranie konta bankowego w Monako – przewodnik

Leave a Reply