Księstwo Monako

Odważne i wizjonerskie wybory dokonywane przez książęta Monako w całej swojej historii sprawiły, że Monako stało się suwerennym państwem o zrównoważonej gospodarce, która zapewnia nieprzerwany wzrost gospodarczy i zdrowe finanse.

Wszystkie wysiłki Księstwa koncentrują się obecnie na utrzymaniu tempa wzrostu gospodarczego, odkrywaniu nowych źródeł rozwoju i zachowaniu doskonałości modelu monakijskiego.

Priorytetem jest promowanie nowych działań i przyciąganie nowych mieszkańców do Monako. Procedury są upraszczane, a wyspecjalizowane jednostki pomagają przedsiębiorcom w przemieszczaniu się i rozwijaniu ich przedsiębiorstw, przestrzegając przy tym norm niezbędnych do zachowania bezpieczeństwa i reputacji Księstwa.

Monaco to ekskluzywne i wyjątkowe miejsce z wieloma korzyściami dla inwestorów. Stabilność, bezpieczeństwo, neutralność, dostosowane podatki, wyjątkowa lokalizacja, wysokiej jakości środowisko biznesowe, środowisko międzynarodowe, rozległa baza pracownicza, wysokiej jakości centrum bankowe itp. Powody, dla których tu przyjeżdżamy, są liczne i zróżnicowane.

Monako dysponuje zasobami ludzkimi i technologicznymi, które są dostosowane do prowadzenia ogólnej obserwacji terytorium Księstwa  i ochrony jego instytucji, mienia i ludzi.

Księstwo czerpie korzyści z bezspornego obrazu bezpieczeństwa, spokoju i jakości życia. Ten obraz wyraża rzeczywistość, która jest namacalna przez 365 dni w roku, mimo że wydarzenia odbywają się tutaj przez cały rok, a dziesiątki tysięcy gości i pracowników przybywa tu każdego dnia.

Taki spokój jest przede wszystkim oparty na sposobie myślenia, który jest wspólny dla wszystkich i zaszczepiony w dzieciństwie – a jest nim szacunek dla innych. Opiera się na odpowiedniej polityce wewnętrznej i bezpieczeństwie cywilnym, która stanowi część uznanej i wysoko cenionej współpracy z władzami międzynarodowymi. Aby to osiągnąć, Księstwo poświęciło sprzęt, zasoby ludzkie i technologiczne na patrolowanie swojego terytorium oraz ochronę instytucji, własności i osób.