La Portier: Jakich cen można się spodziewać za nieruchomości w nowej eko-dzielnicy Monako?

Monako może być małym krajem o powierzchni około 2 kilometrów kwadratowych, ale za to realizuje gigantyczne projekty. Od lat pięćdziesiątych XX wieku Monako rozrosło się o 20% dzięki takim projektom. Warte 2 miliardy euro przedłużenie Portier Cove do morza należy do największych projektów budowlanych w Europie.  A nie tak dawno temu poważna ekspansja w morze wydawała się należeć do tego samego gatunku, co lądowanie człowieka na Marsie – coś, co może zająć dziesięciolecia. Lądowanie na Marsie z pewnością nastąpi, a ekspansja w morze właśnie następuje, a mamy dopiero 2020 rok.

PORTIER COVE MONACO – NAJBARDZIEJ EKSKLUZYWNY ADRES W EUROPIE

Mareterra Portier Cove Monaco jest jednym z najbardziej poszukiwanych adresów na świecie – i ma wynieść super pierwszorzędne nieruchomości w Księstwie na zupełnie nowy poziom luksusu. Położona tuż przy słynnej na całym świecie Avenue Princesse Grace – najdroższej ulicy mieszkaniowej na świecie – posiadająca Portier Cove (znaną również jako Mareterra) oferuje najwyższy symbol statusu bogactwa. Nowa eko – dzielnica rozszerzy istniejącą linię brzegową Księstwa i będzie rozciągać się od Grimaldi Forum do tunelu Formuły 1.

Zdjęcie ze strony: https://www.ageprim.com/

Zaprojektowana jako eko-dzielnica na 6 hektarach, Portier Cove Mareterra będzie zawierała oszałamiającą gamę ponad 100 luksusowych apartamentów, willi i domów – co jest wyjątkowo rzadkie w Monako. Ten długo wyczekiwany obiekt będzie się również mógł pochwalić wspaniałymi widokami na Morze Śródziemne, a także światowej klasy udogodnieniami, w tym mariną mogącą pomieścić około 15 łodzi o długości do 18 metrów – idealną dla miłośników jachtów. Ładna marina będzie otoczona restauracjami i sklepami, dzięki czemu będzie to tętniące życiem miejsce i wspaniałe miejsce spotkań.

Sprzedaż mieszkań, willi oraz domów rozpoczęła się w 2020 r., a zakończenie i oddanie projektu do użytku planowane jest na 2025 r.

Według niezależnych specjalistów z Monako, nieruchomości w nowej eko-dzielnicy Księstwa mogą kosztować kupujących nawet do 100 000 euro za metr kwadratowy. Do czasu ukończenia budowy (w 2025 r.) Niektóre nieruchomości, w tym wille, mogą kosztować od 120 000 do 150 000 euro za m². Więcej na temat zakupu nieruchomości znajdziesz tutaj.

EKO PROJEKT EKO DZIELNICY

Mareterra Monaco została zaprojektowana przez wiodących na świecie architektów i projektantów, aby bez trudu wtapiać się w jej śródziemnomorskie otoczenie, szczycąc się bujnym krajobrazem i dużą ilością zielonych otwartych przestrzeni. Projekt osiedla ma odzwierciedlać ewolucję Księstwa, oferując mieszankę nisko położonych willi i wspaniałych współczesnych budynków.

Zdjęcie ze strony: https://www.ageprim.com/

Dostosowując się do wielkiego planu księcia Alberta II z Monako, aby zapewnić całkowitą neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r., Portier Cove Monaco może pochwalić się ogromnym wachlarzem zielonych referencji, w tym systemami odzyskiwania wody deszczowej, fotowoltaicznymi panelami słonecznymi, pompami termicznymi i stacjami rowerowymi. Aż 40% energii Portier Cove będzie pochodzić ze słońca.

COŚ DLA KAŻDEGO: PRZESTRZENIE PUBLICZNE

Dla mieszkańców eko-dzielnica zaoferuje również wiele publicznych i wyłącznie stref dla pieszych. Tereny te obejmują: jednohektarowy park publiczny, różne ciągi komunikacyjne (zarówno wzdłuż wybrzeża, jak i całej dzielnicy, które połączą się z istniejącymi obszarami Księstwa), port oferujący około 30 ramp dla łodzi, podziemny parking publiczny oraz przedłużenie przestrzeni kulturalnej i wydarzeń Monako, Grimaldi Forum.

Zdjęcie ze strony https://www.bouygues-construction.com/

SPEKTAKULARNY PROJEKT

Każdy spektakularny apartament i luksusowa willa oferować będzie mnóstwo przestrzeni. Każdy z nich został zaprojektowany przez Valode & Pistre, renomowaną francuską firmę architektoniczną, wraz z architektem Renzo Piano, zdobywcą nagrody Pritzkera, zapewniając wyjątkowy projekt, który naprawdę zachwyca.

Zdjęcie ze strony: https://www.ageprim.com/

Dzięki ich uderzającemu projektowi, jasnemu i przestronnemu materiałowi kwadratowemu, zrównoważonej konstrukcji i niezakłóconym, oszałamiającym widokom na Morze Śródziemne, nieruchomości mieszkalne Portier Cove przyćmią to, co wcześniej uważano za najlepsze domy w Monako. W połączeniu ze wspaniałymi udogodnieniami, w tym pięknym bujnym parkiem krajobrazowym, nadmorską promenadą i zacienionym chodnikiem, wszystko to sprawia, że ​​Mareterra Monaco to jedyny i w swoim rodzaju adres do zamieszkania.

Jeśli uważasz Monako za miejsce stałego pobytu, przeczytaj mój artykuł o tym, jak uzyskać zezwolenie na pobyt w Księstwie i napisz do mnie, to pomogę 🙂

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat zakupu nieruchomości w tej wspaniałej eko – dzielnicy – napisz do mnie 🙂

Do zobaczenia wkrótce!

3 uwagi do wpisu “La Portier: Jakich cen można się spodziewać za nieruchomości w nowej eko-dzielnicy Monako?

Leave a Reply