Jedziesz z dziećmi do Monako? Oto co możecie razem zrobić i się świetnie bawić

Miasta mogą być męczące dla młodszego podróżnika, dlatego warto mieć w zanadrzu kilka opcji przyjaznych dzieciom. Jeśli odwiedzasz Monako z dziećmi, moja propozycja miejsc i rozrywek dla dzieci może pomóc Ci w zaplanowaniu ciekawego pobytu w Monako, zapewniając jednocześnie dobrą zabawę dla całej rodziny.

Muzeum Oceanograficzne

To imponujące muzeum nauk o morzu to idealne miejsce na spędzenie dnia z dziećmi. Nie tylko sam budynek jest niezwykle atrakcyjny – wznoszący się od strony klifów Monako – ale jest on domem dla ogromnych kolekcji fauny morskiej, a jego ekspozycje są wyjątkowe i wnikliwe. Co ważne dla najmłodszych, mieszczące się w piwnicy akwarium prezentuje ponad 6000 okazów do „och” i „aah”.

Muzeum Oceanograficzne, Avenue Saint-Martin, Monako, +37 793 153 600

Port Herkulesa

Jedyny głębokowodny port w Monako to idealne miejsce na spacer z dziećmi  Wędrówka jest bezpłatna – zawsze plus, jeśli chodzi o wydatki na rodzinne wakacje w Monako – a imponujące łodzie i jachty zachwycą młodszych obserwatorów. Dokują tu również główne statki wycieczkowe; całkiem niezły widok, gdy niektóre mogą mierzyć do 300 metrów długości.

Port Herkulesa, Monako

Zmiana warty przed Pałacem Książęcym

Zaplanuj swoją wizytę na starym mieście tak, aby zobaczyć tradycyjną ceremonię zmiany warty, która odbywa się przed Pałacem Książęcym. Codziennie o godzinie 11:55 odbywa się ten skromny (ale nie pozbawiony widowiskowości) rytuał. Myślimy, że fajna przerwa na dzień przed lunchem.

Zdjęcie lecreusois z Pixabay

Ogród Zoologiczny

Książę Rainer III założył Ogród Zoologiczny w 1954 roku zapewniając w ten sposób zabawę rano lub po południu dla całej rodziny. Jest ono dość nietypowe dla miejskiego zoo ze względu na dość małą i zwartą przestrzeń. Ma ono jednak duży wybór zwierząt i egzotycznych ptaków oraz mały plac zabaw dla małych dzieci. Wypatruj niesławnego hipopotama – gwiazdy serialu.

Zdjęcie ze strony: http://la-lezardiere.eu/

Ogrody Zoologiczne, Place du Canton, Monako +37 793 504 030

Stadion Ludwika II

Ten położony w dzielnicy Fontvieille w Monako stadion jest siedzibą AS Monaco. Teren, na którym jest zbudowany, został faktycznie odzyskany z morza, a stadion został pomysłowo zbudowany na szczycie wielofunkcyjnej konstrukcji, z halami sportowymi, wielopoziomowym parkingiem i basenem pod nim. Świetna wizyta dla wszystkich lubiących Thierry’ego Henry’ego.

Zdjęcie MrJayW z Pixabay

Stadion Ludwika II, 7 Avenue des Castelans, Monako +37 792 054 021

Wycieczki po Monako

Idealny na zwiedzanie dla małych nóżek jest mały pociąg, który rusza z centrum Monte Carlo, i oferuje wycieczkę z przewodnikiem po Księstwie. Trwająca 30 minut wycieczka poprowadzi Cię po wszystkich zabytkach Monako, dostarczając wszystkich interesujących faktów. Działa prawie przez cały rok: od lutego do listopada.

Monaco Tours, Avenue Saint-Martin, Monako +37 792 056 438

Basen zewnętrzny Rainier III

Atrakcyjną opcją, szczególnie latem, jest umożliwienie dzieciom spędzenia popołudnia na ochłodzeniu się i pluskaniu w tym odkrytym basenie tuż przy porcie Herculesa. Jest on prowadzony przez gminę, a stawki są rozsądne, biorąc pod uwagę, że to Monako. Jest czynny od maja do października i co ciekawe, zimą zamienia się w lodowisko.

Kolekcja Top Cars Monako

Książę Rainier III był zapalonym entuzjastą samochodów, a od 1993 roku goście Monako mogą cieszyć się jego prywatną kolekcją samochodów . Na wystawie znajduje się około 100 modeli – od modeli zabytkowych po samochody wyścigowe – więc nie spiesz się, spacerując po tej wyjątkowej kolekcji. Atrakcja dla małych dzieci, ale równie dla tych dużych wśród nas… Świetna atrakcja również w trakcie upału.

Zdjęcie ze strony: https://motorsportguides.com/circuit-de-monaco/

Monaco Top Cars Collection, 5 Terrasses de Fontvieille, Monako +37 792 052 856

Egzotyczny ogród i grota obserwatorium

Prawdziwa wizyta w Monako. Ogród Egzotyczny, otwarty w 1933 roku, wypełniony jest po brzegi egzotycznymi roślinami, takimi jak kaktusy i sukulenty. Ze względu na klimat, ogród wspaniale prezentuje te odmiany z „suchej strefy”; a dzieci będą mogły zobaczyć szeroki wybór niezwykłych roślin w ich naturalnym środowisku. Oprócz samego ogrodu, w ramach swojej wizyty zejdź (prawie do poziomu morza) do jaskini obserwacyjnej . Do schodzenia i podchodzenia jest około 300 stopni, więc należy o tym pamiętać, jeśli masz mniejsze dzieci.

Ogród egzotyczny, 62 Boulevard du Jardin Exotique, Monako +37 793 152 980

Plaża w Larvotto

Według wielu podróżników plaża Larvotto uważana jest za najlepszą plażę w Monako. Znajdziesz ją wzdłuż wybrzeża Monte Carlo w pobliżu kasyna. W pobliżu znajduje się również pas prestiżowych restauracji i hoteli. Larvotto to całodzienna sztuczna piaszczysta plaża z wyrafinowanymi udogodnieniami. Obszar ten pokryty jest grubym białym piaskiem, ku radości bosych stóp odwiedzających. Cały obszar Larvotto jest wyposażony w przebieralnie, prysznice ze słodką wodą i toalety. 

W cieplejszych okresach piasek jest nagrzany, więc spacerowanie w klapkach plażowych staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Wejście do wody to stromy spacer po piaszczystym dnie. Plaża Larvotto ma czystą i przejrzystą wodę. Temperatura wody jest przyjemna do pływania od wiosny do późnej jesieni.

Leave a Reply