Prywatne i publiczne plaże w Monako

Najbardziej znane ze światowej sławy kasyn, Grand Prix F1 i stylu życia w przepychu, malownicze wybrzeże Monako oznacza również, że ma zapierające dech w piersiach plaże. Larvotto to dzielnica nadmorska, w której znajdują się zarówno prywatne, jak i publiczne plaże, restauracje i bary, a także renomowany klub sportowy Monte-Carlo.

Larvotto Beach – plaża publiczna

Według wielu podróżników plaża Larvotto uważana jest za najlepszą plażę w Monako. Znajdziesz ją wzdłuż wybrzeża Monte Carlo w pobliżu kasyna. W pobliżu znajduje się również pas prestiżowych restauracji i hoteli. Larvotto to całodzienna sztuczna piaszczysta plaża z wyrafinowanymi udogodnieniami. Obszar ten pokryty jest grubym białym piaskiem, ku radości bosych stóp odwiedzających.

W cieplejszych okresach piasek jest nagrzany, więc spacerowanie w klapkach plażowych staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Wejście do wody to stromy spacer po piaszczystym dnie. Plaża Larvotto ma czystą i przejrzystą wodę. Temperatura wody jest przyjemna do pływania od wiosny do późnej jesieni.

Plaża Larvotto jest podzielona na wiele płatnych i bezpłatnych obszarów. Na płatnych obszarach prywatnych znajdziesz wypożyczalnię parasoli i leżaków o tym samym designie. Za wypożyczenie tu leżaka można zapłacić zaledwie 15 euro i 5 euro za parasol. Na plaży goście siedzą na piasku na kocach lub ręcznikach. Jeśli chcesz, możesz zabrać ze sobą własny parasol.

Cały obszar Larvotto jest wyposażony w przebieralnie, prysznice ze słodką wodą i toalety. W pobliżu plaży znajdują się kawiarnie, restauracje i bary, które działają przez całą dobę. Na plaży Larvotto regularnie odbywają się też imprezy.

Idealnym okresem na wizytę na plaży Monako jest okres od maja do października, kiedy temperatura waha się od +25°C do +30°C. W maju można się opalać, ponieważ temperatura wody nie przekracza +19°C. Morze staje się przyjazne do pływania pod koniec czerwca, kiedy woda nagrzewa się do +22-23°C. W sierpniu temperatura wody wzrasta o 26°C. Znalezienie miejsca do jedzenia nie jest trudne podczas wizyty na plaży Larvotto. Bezpośrednio przy lub obok tego miejsca znajduje się wiele barów z przekąskami, kawiarni, barów i restauracji.

Larvotto Beach – zdjęcie własne

Solarium Beach – plaża publiczna

Solarium Beach to plaża obok Port Hercules, na którą powinny się wybrać wyłącznie osoby, które są dobrymi pływakami oraz, które udają się na nurkowanie ciesząc się tym samym spokojem. Woda jest głęboka, dlatego plaża nie jest odpowiednia dla rodzin z małymi dziećmi lub osób, które niezbyt dobrze pływają. Aby dostać się na plażę, trzeba zejść po schodach molo znajdującego się w Porcie. Na plaży nie ma ratowników ani piasku. Ludzie rozkładają ręczniki lub koce na betonowych schodach, jeśli nie znajdują się w wodzie.

Jeśli jesteś fanem jachtów, ten łagodnie opadający klin z warstwowego betonu doskonale nadaje się również do obserwowania jachtów powracających do swoich drogich miejsc do cumowania w Port Hercules.

Solarium Beach, Monaco – zdjęcie ze strony https://www.celebritycruises.com/

Monte Carlo Beach – plaża prywatna

Na małej, piaszczystej plaży, wyposażonej w leżaki, prysznice, parasole, zapewnione są wszelkie warunki dla przyjemności wczasowiczów. Znajdziesz tu również wiele kawiarni, a modne bungalowy położone są w cieniu sosnowego zagajnika blisko wybrzeża. Wejście do wody jest wygodne, ponieważ jest strome. Nie ma fal, więc dno jest piaszczyste. Przy plaży znajduje się też basen z podgrzewaną wodą morską, który stanowi atrakcję w chłodne dni. 

Zdjęcie ze strony: https://www.montecarlosbm.com/en/wellness/monte-carlo-beach

La Note Bleue Beach – plaża prywatna

La Note Bleue Beach znajduje się pośrodku plaży Larvotto. Podobnie jak publiczna plaża Larvotto, plaża Note Bleu pokryta jest grubym białym piaskiem. Panuje tutaj atmosfera delikatnego lenistwa. Goście z dziećmi mogą nie czuć się zbyt komfortowo w tej części plaży, ponieważ nie ma na niej placu zabaw.

Jeśli chcesz się wybrać na tą plażę to warto wcześniej zrobić rezerwację. Plaża czynna jest codziennie od 8:30 do 19:00. Plaża nie należy do najtańszych (za cały dzień korzystania: z 1 łóżka+1 parasolu+1 stolika trzeba zapłacić 30 €, za 1 materac w pierwszej linii z 1 stołem i krzesłami: 40 €, natomiast wynajem ręcznika: 10 €). Jednak pomimo to naprawdę warto z niej skorzystać choć raz. Osobiście ją bardzo lubię – na plaży znajduje się restauracja, która serwuje pyszne jedzenie i drinki.

La Note Bleue, Monaco, Zdjęcie ze strony: https://www.tripadvisor.com/

Nikki Beach Monte Carlo – plaża prywatna

Nikki Beach Monte Carlo znajduje się na dachu Hotelu Fairmont Monte Carlo, z zapierającymi dech w piersiach widokami na miasto i Morze Śródziemne.

Nikki Beach otwarta jest codziennie w sezonie letnim. Można tutaj spotkać wielu celebrytów oraz gwiazd sceny i ekranu, którzy rozkoszują się słońcem na luksusowych leżakach, delektując się lunchem i wyszukanymi koktajlami. Jednak największą przynętą plaży Nikki jest jej program muzyczny. Najlepsi DJ-e na świecie każdego lata uświetniają klub plażowy, podczas gdy goście miło spędzają czas w basenie.

Restauracja Nikki Beach posiada bogate menu złożone z dań reprezentujących kraje, w których znajduje się Nikki Beach, w tym zdrowe sałatki, innowacyjne rolki sushi oraz przystawki ze świeżo złowionych owoców morza.

Nikki Beach Monte Carlo, Zdjęcie ze strony: https://www.tripadvisor.com/

A więc chodźmy na plażę!

Plaża Larvotto jest prawdopodobnie najlepszą plażą w Monako. Jednak inne plaże w Monako oferują równie wspaniałe atrakcje zarówno dla starych i młodych tubylców, jak i wczasowiczów. Po rozkoszowaniu się miejskim luksusem, dobrze się bowiem wybrać się na którąkolwiek z plaż Monako, aby odpocząć i doświadczyć Monako z innej strony. Będzie to przeżycie, które pozostanie z Tobą na długie jesienno-zimowe wieczory.

Leave a Reply