Potencjał międzynarodowej sprzedaży e-commerce w Monako

E-commerce w Monako to świetna opcja dla nastawionych na rozwój sprzedawców internetowych. Kiedy uruchamiasz swój sklep na nowym rynku, istnieje szereg przydatnych faktów i danych, które powinieneś wziąć pod uwagę. Jako główna jurysdykcja o niskich podatkach, z wieloma tysiącami już zainstalowanych przedsiębiorstw, w tym wieloma firmami handlowymi, Monako ma szansę stać się centrum działalności e-commerce. Położenie geograficzne Księstwa (europejska strefa czasowa), dobre połączenia telekomunikacyjne i zaawansowana infrastruktura biznesowa to czynniki, które przyciągną działy sprzedaży, marketingu i administracji europejskich operacji detalicznych.

Na temat ochrony danych osobowych w Monako zapraszam tutaj.

Najlepsze witryny e-commerce w Monako

Najpopularniejsze witryny e-commerce w Monako to amazon.fr oraz monavislerendgratuit.com. Warto sprawdzić te popularne witryny, aby zobaczyć, które z nich najlepiej pasują do Twojego produktu pod względem natężenia ruchu, konkurencji i rodzaju kupujących w e-commerce, których przyciągają. 

Metody płatności

Najpopularniejsze metody płatności online w Monako to karty kredytowe, przelew bankowy i karty przedpłacone. Ważne jest, aby zapewnić swoim (potencjalnym) klientom preferowane przez nich metody płatności, nieobsługiwanie popularnych metod płatności na danym rynku spowoduje natychmiastowe wykluczenie pewnej części tego rynku. W wielu przypadkach, jeśli kupujący online nie mogą znaleźć preferowanej lub zaufanej metody płatności podczas realizacji zakupu, całkowicie porzucają swój koszyk.
Realizacja transakcji na Twojej witrynie jest najważniejszą i najbardziej wrażliwą częścią ścieżki zakupowej. Optymalizacja płatności dla klientów, zwłaszcza międzynarodowych, będzie miała ogromny wpływ na współczynnik konwersji. Upewnij się, że udostępniasz lokalne opcje płatności, przeliczanie walut oraz odpowiednie, opłacalne i terminowe lokalne metody wysyłki.

Mobile e-commerce w Monako

Szczególnie w przypadku zakupów online B2C mobile e-commerce stanowi obecnie znaczną część rynku e-commerce w Monako i w ciągu najbliższych 12 miesięcy prawdopodobnie przewyższy wykorzystanie komputerów stacjonarnych. Sprzedawcy e-commerce powinni o tym pamiętać, konfigurując swoje sklepy internetowe i listy produktów. Optymalizacja urządzeń mobilnych i doskonałe wrażenia z zakupów mobilnych nie są już czymś, co „miło mieć”, muszą być podstawą Twojej szerszej strategii e-commerce.

Digital marketing i SEO

Aby przyciągnąć ruch z Monako do Twojej witryny, niezbędny będzie lokalny marketing i SEO. Jednak aby zrobić to skutecznie, musisz zlokalizować swój sklep na rynku w Monako. Posiadanie sklepu w tej lokalizacji, w euro i w języku francuskim, pozwoli na indeksowanie sklepu w wyszukiwarkach Monako i generowanie bezpłatnego ruchu. Innym świetnym i bardzo skutecznym sposobem generowania wysokiej jakości, kwalifikowanego ruchu jest Google Ads. Zapewnia on proste i w pełni zarządzane rozwiązanie e-commerce, które łączy istniejące kanały produktów Google Shopping z kupującymi na całym świecie, błyskawicznie zwiększając sprzedaż.

Wysyłka

Monako ma wyrafinowaną i wydajną branżę e-commerce, a aby skutecznie konkurować, konieczne jest oferowanie opłacalnych i terminowych opcji wysyłki lokalnej. Najłatwiejszym sposobem na zapewnienie niezawodnej i bezpiecznej lokalnej usługi wysyłkowej na nowym rynku jest często skorzystanie z usług międzynarodowej spedycji paczek.

Podatki i cła

Umieszczając strony internetowe w Monako w celu realizacji funkcji wcześniej opartych na jurysdykcjach o wysokich podatkach, takich jak sprzedaż i marketing, zarządzanie finansami, świadczenie usług finansowych, a przede wszystkim dostarczanie towarów cyfrowych, takich jak muzyka, wideo, szkolenia, oprogramowanie itp. spółki mogą korzystać z niskich stawek podatkowych w przypadku coraz większej części swojej działalności. Jednak biorąc pod uwagę przepisy podatkowe Monako, ważne będzie, aby transakcje e-commerce były uważane za zrealizowane w Monako, w przeciwnym razie zostanie nałożony podatek od działalności gospodarczej. Jeżeli przepisy podatkowe Monako uznają, że transakcja miała miejsce w jurysdykcji, w której towary są dostarczane, wówczas w Księstwie będą obowiązywać normalne stawki podatku od zysków z działalności gospodarczej w wysokości 26,5% (do 2022 r. będzie ona obniżona do 25%), co skutkuje tym, że nie będzie to atrakcyjna lokalizacja dla spółki zajmującej się handlem elektronicznym.

W wielu krajach dystrybucja towarów z magazynu nie stanowi prowadzenia działalności handlowej lub gospodarczej w tej jurysdykcji, tak że nawet w przypadku towarów fizycznych w wielu przypadkach będzie można uniknąć stałego miejsca prowadzenia działalności (obecność podlegająca opodatkowaniu) łącznie w wielu jurysdykcjach z wysokimi podatkami, w których obecnie odbywa się działalność handlowa.

Aby zapewnić bezproblemowe zakupy i niezawodne terminy dostaw dla kupujących w Monako, dobrym pomysłem jest rozważenie obliczenia i wyświetlenia wszystkich lokalnych podatków i ceł z góry. Obejmuje to przypisanie odpowiednich kodów HS do wszystkich produktów, a następnie wykorzystanie ich do obliczenia podatków i ceł, które należy zastosować do określonego produktu. 

Podsumowując…

z populacją 38 964, Monako jest małym, ale cennym rynkiem konsumenckim z rozwijającym się sektorem e-commerce. Dlatego też sprzedaż w Monako jest warta rozważenia dla wielu międzynarodowych sprzedawców e-commerce. To duży i aktywny rynek konsumencki.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat możliwości e-commerce w Monako, napisz do mnie.

Zdjęcie justynafaliszek z Pixabay

Leave a Reply