Aby mieć dostęp do barów, restauracji i kawiarni w Monako, musisz mieć Health Pass lub Monaco Safe Pass

Rząd ogłosił późnym popołudniem we wtorek 27 lipca, że od 23 sierpnia wszyscy mieszkańcy Monako, rezydenci i pracownicy będą potrzebować karty zdrowotnej (Health Pass albo Monaco Safe Pass), aby uzyskać dostęp do barów, kawiarni i restauracji. Turyści i odwiedzający Monako muszą już dostarczyć dokument od 24 lipca.

„Karta zdrowotna pozwala z całą pewnością wskazać, że jej posiadacz został w pełni zaszczepiony lub wyzdrowiał z Covid-19 przez co najmniej dwa tygodnie oraz maksymalnie sześć miesięcy przed przylotem, lub jeśli posiada negatywny wynik testu PCR krócej niż 48 godzin” – powiedział rząd.

Jak złożyć wniosek o kartę MONACO SAFE PASS?

Monako wdrożyło swoją kartę zdrowotną o nazwie MONACO SAFE PASS. Dokument ten będzie można wykorzystać w Księstwie i we Francji. Będziesz mógł również (na zasadzie dobrowolności) zamienić kartę Monaco Safe Pass na europejską kartę zdrowia,  która będzie uznawana w krajach Unii Europejskiej oraz w krajach posiadających umowy z Francją i Unią Europejską.

 Monaco Safe Pass pozwala wskazać z całą pewnością, czy jesteś: 

  • W pełni zaszczepiony  (tj. Twój cykl szczepień dobiegł końca). Uznaje się, że cykl szczepień zakończył się 14 dni po otrzymaniu ostatniej dawki

lub 

  • przeszedłeś Covid19 minimum 2 tygodnie przed przyjazdem i maksymalnie 6 miesięcy 

lub 

  • Posiadasz negatywny test PCR zrobiony na 48 godzin przed przyjazdem do Monako. 

Monaco Safe Pass ma formę dokumentu, który możesz wydrukować lub zachować na swoim smartfonie. 

Jest on wyposażony w QRCode, który będzie skanowany przez osoby odpowiedzialne za kontrolę i, który potwierdzi Twój status w odniesieniu do COVID19.

Monako udziela 2 rodzajów kart zdrowotnych:

  •  Monako Safe Pass  ważny w Monako i Francji 
  • Europejska Karta  Zdrowia  uznawana przez kraje Unii Europejskiej oraz kraje posiadające umowy z Francją i Unią Europejską

Wszystkie informacje dotyczące tych dwóch rodzajów kart zdrowotnych są dostępne pod  tym linkiem.

Powyższe informacje pochodzą ze strony Living In Monaco.

Leave a Reply