Monaco Boost – nowy inkubator przedsiębiorczości w Monako

W środę, 6 stycznia, Pierre Dartout – Minister Stanu, Stéphane Valeri – Przewodniczący Rady Narodowej oraz Jean Castellini – Minister Finansów i Gospodarki, odwiedzili siedzibę nowej państwowej firmy Monaco Boost

Monaco Boost to inkubator przedsiębiorczości działający w imieniu Monako, którego celem jest udostępnianie swoich lokali do wynajęcia wybranym spółkom i przedsiębiorcom jednoosobowym zarejestrowanym w Księstwie w celu wspierania ich działalności.

Zlokalizowana w strefie F Fontvieille spółka akcyjna Monako, której kapitał w 100% należy do państwa, jest zarządzana przez Laurence’a Garino, szefa Welcome Office. W rzeczywistości jest to centrum biznesowe o powierzchni ponad 1200 mkw., składające się z 32 ekskluzywnych zamkniętych biur, dwóch obszarów coworkingowych (16 dedykowanych biur wspólnych i 12 „hot spotów”), dwóch sal konferencyjnych i sali wielofunkcyjnej. Może pomieścić do 108 firm i uzupełnia system wprowadzony przez Księstwo w celu promowania tworzenia nowych firm, zwłaszcza MonacoTech, którego celem jest wspieranie start-upów.

Pod koniec stycznia 2021 r. zostanie ogłoszony nabór wniosków tylko na poszczególne biura, z myślą o pierwszych przedsiębiorcach, którzy przeprowadzą się do nich w kwietniu 2021 r. Proces wyboru będzie zbliżony do naboru na lokale przedsiębiorstw państwowych.

Komitetowi ds. Alokacji będzie przewodniczył Minister Finansów i Gospodarki, a w jego skład wejdą przedstawiciele Rady Narodowej, Zarządu Mienia Państwowego, Agencji Rozwoju Biznesu oraz SAM Monaco Boost.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat naboru do Monaco Boost, napisz do mnie.

Leave a Reply