Grand Prix Monaco w kinie

W historii Monako jest chyba tylko jedna osoba nierozerwalnie związana z przemysłem filmowym, a jest nią Księżna Grace Kelly. Podczas swojej krótkiej kariery w kinie Grace Kelly nie tylko zdołała podbić Hollywood i otrzymać „Oscara”, ale także spotkała potężnych graczy z branży, którzy odwiedzili ją w Księstwie, kiedy Grace została księżną.

Oprócz inspirujących krajobrazów i przepychu, które wypełniają pejzaż Monako, wciąż jest coś, co przyciąga do Monako reżyserów. Gdybyś myślał o Grand Prix Monaco, miałbyś rację!

Tor w Monako, na którym w maju odbywają się wyścigi F1, jest wznoszony w całości tylko raz w roku. I to jest dokładnie czas, w którym studia filmowe decydują się na kręcenie niektórych scen do swoich filmów. Nawet Netflix nie mógł przegapić okazji, aby tam nakręcić film.

Więc jakie sceny naprawdę kręcono w Monako? Zapomnijmy o iluzjach stworzonych przy użyciu zielonego ekranu.

2019 i Murder Mystery

W 2019 r. Netflix udostępnił na swojej platformie komedię pod tytułem Murder Mystery (Zabójczy rejs). Tytuł filmu może brzmieć znajomo, jeśli znasz książki Agathy Christie. Zapewne ta słynna pisarka z pewnością doceniłaby zwroty akcji filmu skupionego wokół amerykańskiego policjanta i jego żony (Adam Sandler i Jennifer Aniston).

Para podróżuje statkiem, na którym dochodzi do morderstwa, a wszyscy pasażerowie są podejrzani. Wśród nich jest pilot Formuły 1, który musi wysiąść ze statku w Monako. Jak można się domyślić, tło filmu stanowi 76. Grand Prix Monako.

2009 oraz Iron Man 2

Tym razem Księstwo staje się epicentrum walk superbohaterów ze złoczyńcami. Gwiazdy Hollywood trzymane dla bezpieczeństwa na wyciągnięcie ręki, kamery na dachu hotelu Fairmont i Bitwa Stulecia na Avenue Ostende… Łatwo wyobrazić sobie kulisy kręcenia historycznego Grand Prix Monako.

Pomimo tego, że większość scen kręcono w Księstwie, niektóre fragmenty trzeba było odtworzyć w studiu. Wciąż zbyt niebezpieczne jest umieszczanie Rolls Royce’a na torze z bolidami F1…

@https://hips.hearstapps.com

2005 i  Gwiezdne Wojny

Nie, w samej sadze nie ma scen kręconych w Księstwie…, ale ekipa Red Bull Racing, z okazji premiery części 3 – „Zemsty Sithów”, postanowiła w Grand Prix Monako wystartować w specjalnych, iście kosmicznych barwach. Tamta premiera kończyła tzw. nową trylogię, nadchodzące „Skywalker. Odrodzenie” zakończy z kolei najnowszą trylogię stworzoną po wykupieniu serii przez Disneya. Nie ma więc lepszej okazji do tego, by przypomnieć sobie, jak George Lucas, Darth Vader, Szturmowcy, Chewbacca, C3P0 i R2D2 a nawet… Roberto Carlos pojawili się w paddocku F1!

@https://www.hellomonaco.com/

1971 i Weekend of a Champion

Roman Polański przyjechał do Monako na jeden weekend. W tym czasie narodził się jego film o Jackie Stewarcie. Nawiasem mówiąc, Jackie wygrał wyścig Monako tego roku i tym samym po raz drugi został mistrzem Formuły 1. Dokument pokazuje ważną nieznaną stronę kierowcy: od pobytu w hotelu do linii startu.

@https://www.imdb.com/

Formuła 1 jest fascynująca i bogata w wydarzenia, historie i niezliczone sekrety, które z pewnością odkryjesz. Ale na razie nadszedł czas, aby śledzić Grand Prix Monaco i poznać nazwisko zwycięzcy….

MONTE CARLO, MONACO – MAJ 26: Valtteri Bottas, Mercedes AMG W10, przed Max Verstappen, Red Bull Racing RB15, Sebastian Vettel, Ferrari SF90, Daniel Ricciardo, Renault R.S.19, Kevin Magnussen, Haas VF-19, i pozostała część pola na starcie podczas GP Monako 26 maja 2019 r w Monte Carlo, Monaco. (Zdjęcie: Mark Sutton / Sutton Images)

Leave a Reply