Після телевізійного звернення минулого четверга ввечері, коли князь Альбер ІІ оголосив про свою «повну солідарність з українським населенням» , перші 30 біженців прийняли до Монако. У недавньому інтерв’ю пресі державний міністр П’єр Дарту розповів, на яку підтримку можуть розраховувати українські біженці під час переїзду в Монако. Нещодавно уряд виділив 150 000 євро екстреної фінансової допомоги, щоб допомогти розмістити нових біженців.
Житло, робота та освіта
«Ми будемо брати участь у цьому імпульсі в нашій мірі і за допомогою наших засобів», – сказав принц Альбер II у своєму телезверненні. За словами державного міністра, це стосується обмеженої кількості доступного житла в Князівстві. Хоча жорсткість ринку житла в Монако створює проблеми, князівство працює у зв’язку з Францією над наданням житла. Фінансова допомога буде надаватися кожній родині в розмірі приблизно 15 євро на особу на добу, а також спеціальні квитки для покупки їжі та певної незалежності.
У школах Монако дітям-біженцям надаватиметься освіта, а для підтримки будь-яких мовних потреб буде надаватися спеціальна допомога. Діти також можуть зареєструватися в Центрі дозвілля принца Альберта II для спортивних та культурних заходів. Українські біженці можуть підписатися на соціальне страхування Монегаски для отримання будь-якої допомоги, яка їм може знадобитися. Буде надана допомога у пошуку роботи та сприяти отриманні дозволів на роботу в Князівстві.
Повернути монегасків з України?
Наскільки відомо уряду, в Україні наразі немає монегасків. Але державний міністр мав контакти з громадянами Монегаски з подружжям в Україні, коли вперше почалася війна.
Зараз у Монако проживають близько 170 українців. Тридцять українських біженців, яких прийняли в Монако, більшість із яких були жінки, діти та друзі чи родини нинішніх мешканців, повинні були з’явитися до Департаменту громадської безпеки після прибуття до Монако. Цей пункт прийому є єдиним центром, який реєструє та повідомляє про будь-якого біженця в державну адміністрацію. За словами державного міністра, для біженців будуть також надані психологи, які допоможуть подолати будь-які переживання, викликані недавньою травмою.
Принц Альбер II оголосив про створення «координаційного підрозділу»
Новий координаційний підрозділ Монако об’єднає департаменти внутрішніх справ, охорони здоров’я та соціальних справ, зовнішніх зв’язків та співпраці та Червоний хрест Монако для сприяння житлу, соціальних послуг та освіти.
На запитання, чи боїться уряд будь-якої напруги між українськими біженцями та російськими жителями, державний міністр відповів, що поки що особливої напруженості між українським та російським населенням немає. Ходили чутки, що в шкільному середовищі може бути невелика напруженість, але жодних повідомлень не було.
Оскільки ніхто не знає, як довго триватиме конфлікт в Україні, уряд не може прогнозувати, чи будуть українські біженці назавжди інтегровані в монегаську громаду, чи вони захочуть повернутися додому колись у непередбачуваному майбутньому.