Relaks w SPA w Monako – coś dla duszy i ciała

Od przełomu XX wieku europejska arystokracja i elita podążały śladami starożytnych Greków i Rzymian do centrów termalnych w Monako, uciekając przed mroźnymi zimami, aby cieszyć się leczniczymi korzyściami Morza Śródziemnego. Dzisiejsi odwiedzający Monako mogą zanurzyć się w relaksie w topowych SPA w Monako. 

Thermes Marins Monte-Carlo

Thermes Marins Monte-Carlo położone są w La Condamine, w samym sercu Monako, które otacza port pełen jachtów.

Thermes Marins Monte-Carlo łączy innowacyjność i savoir-faire w obiekcie o powierzchni 6600 m2 poświęconym zdrowiu, sprawności i profilaktyce zdrowotnej. Tutaj wszystko jest poświęcone wellness: jacuzzi na świeżym powietrzu z widokiem na port i skałę, solarium, łaźnia turecka, sauna i panoramiczna sala fitness.

Thermes Marins Monte-Carlo znane jest przede wszystkim z leczniczych zabiegów Talasoterapii (wodorosty) połączonych z innowacyjnymi usługami. 

Talasoterapia bierze swoją nazwę od greckiego słowa „thalassa”, co oznacza morze lub ocean. Terapia polega na wykorzystaniu wody morskiej, terapii uzdrowiskowej i słonego klimatu morskiego w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia. Praktyka ta była stosowana w Europie od wieków, sięgając czasów Cesarstwa Rzymskiego, kiedy żołnierze korzystali z kąpieli w gorącej wodzie morskiej, aby zregenerować siły po bitwach. 

Talasoterapia może przybierać różne formy, w tym kąpiele w wodzie morskiej, basenach, ćwiczenia w podgrzewanych basenach, masaże produktami morskimi i klimatoterapię.

Thermes Marins Monte-Carlo jest wyposażony w szeroką gamę najnowocześniejszych urządzeń technologicznych zapewniających wysoce skuteczne rezultaty w zakresie odchudzania, przeciwdziałania starzeniu się, zdrowia i wydajności. 

Trudno zdecydować, którą z intrygujących usług spa wybrać. Można wybrać tradycyjny Maxi-Mineral, który oferuje peeling solny, okład z błota morskiego i masaż. Albo coś takiego jak Kriolipoliza – usługa odchudzająca podobna do lekkiej wersji Coolsculpting. Tutaj znajdziesz całą ofertę.

Widok na morze, usiane dziesiątkami mega jachtów i żaglówek, a także kultową Skałę Monako, aż prosi się o podziwianie z zewnętrznego jacuzzi przed udaniem się do spektakularnego basenu z morską wodą. Nie zdziw się, gdy poczujesz prąd w basenie płynący z dużych podwodnych dysz. Rezultatem jest mini masaż. 

Ciekawostka — podobno księżniczka Caroline z Monako często odwiedza basen w ramach programu fitness.

Po masażu możesz zjeść lunch w L’Hirondelle , wykwintnej restauracji z wieloma ciekawymi opcjami, które mają mniej niż 500 kalorii. 

SPA METROPOLE BY GIVENCHY

Przechodząc od najstarszego spa w Monako do najnowszego, Spa Metropole by Givenchy to obowiązkowa wizyta. Otwarte w 2017 roku jest jednym z zaledwie trzech SPA Givenchy na świecie.

Hubert de Givenchy powiedział: „Sekretem elegancji jest bycie sobą” i ta zasada przyświeca filozofii SPA Givenchy. SPA z dziesięcioma gabinetami to szczyt luksusu i ekskluzywności. Goście mogą wybrać indywidualne usługi, takie jak autorska Le Soin Noir Enaissance Integrale, czyli dwugodzinna sesja skoncentrowana na twarzy i ciele, z wykorzystaniem wszystkich linii pielęgnacji skóry Givenchy, lub wybrać pakiety całodniowe, takie jak Zen Experience, który obejmuje jogę. zajęcia, obiad wellness, refleksologia i masaże.

Polecam opcję à la carte, aby mieć więcej czasu na korzystanie z basenu Odyssey z podgrzewaną wodą morską zaprojektowanego przez Karla Lagerfelda oraz odwiedzenie restauracji przy basenie Carme Ruscollą.

CINQ MONDES SPA

Położony w La Rousee, najbardziej wysuniętej na północ dzielnicy Monako, Cinq Mondes Spa w Monte Carlo Bay Hotel & Resort jest nieco bardziej odosobniony i cichy, położony z dala od zgiełku Casino Square. Spa jest jedną z 12 na całym świecie lokalizacji renomowanego SPA w Paryżu, które opiera swoje zabiegi na najlepszych rytuałach pielęgnacyjnych z pięciu kontynentów.

SPA posiada bardzo dużą ofertę zabiegów z całego świata, jednak do najczęściej wybieranych należy Sublime Ritual z Polinezji, który obejmuje ceremonię japońskiej kąpieli aromatycznej i kwiatowej, albo północnoafrykańską ceremonię Hammam z terapią aromatyczno-kolorową, a następnie peeling z Tahitian Manoi i masaż polinezyjski. Po zabiegu warto zanurzyć się w hotelowej lagunie z piaszczystym dnem.

Ciekawostka o Monako

Monako jest nie tylko jednym z najbogatszych krajów świata, ale również najzdrowszym krajem na świecie, którego średnia długość życia wynosi 90 lat! To o całą dekadę dłużej niż przeciętny Amerykanin. Głównymi czynnikami, które na to wpływają są:

  • Dieta śródziemnomorska, która koncentruje się na owocach morza, warzywach, zdrowych tłuszczach, produktach pełnoziarnistych i świeżej żywności;
  • System opieki zdrowotnej zajął 13. miejsce na świecie przez Światową Organizację Zdrowia w 2000 roku;
  • Poziom zamożności kraju — co trzeci mieszkający tam jest milionerem;
  • Monako jest jednym z najbardziej wrażliwych ekologicznie krajów w Europie;
  • Monako ma największą liczbę lekarzy na osobę na świecie.

Leave a Reply