Monako zamraża rosyjskie aktywa po inwazji na Ukrainę

Monako – raj podatkowy często preferowany przez bogatych Rosjan, będzie kontynuował zamrażanie aktywów i nakładanie sankcji na niektórych Rosjan po inwazji prezydenta Rosji Władimira Putina na Ukrainę, poinformował w dniu 28 lutego 2022 r. w specjalnym oświadczeniu Pałac Książęcy w Monako.

Książę Albert z Monako wspiera wszelkie wysiłki zmierzające do powstrzymania walk na Ukrainie i zachęca do wycofania się rosyjskich sił zbrojnych z terytorium Ukrainy, podał Pałac.

Księstwo bezzwłocznie przyjęło i wdrożyło procedury zamrożenia funduszy i sankcji gospodarczych identyczne z tymi, jakie stosuje większość państw europejskich.

Monako stoi u boku ludności ukraińskiej i wzywa do przestrzegania prawa humanitarnego. Księstwo jest gotowe udzielić wsparcia organizacjom humanitarnym ” – czytamy w oświadczeniu Pałacu.

Źródło: Pałac Książęcy w Monako

Pałac Książęcy w Monako nie powiedział, czyje aktywa dokładnie zostaną zamrożone.

Wcześniej w poniedziałek sąsiednia Francja poinformowała, że ​​sprawdza aktywa finansowe należące do Rosjan, znajdujące się na listach sankcji związanych z wojną na Ukrainie, w tym nieruchomości, jachty i luksusowe samochody. „Mamy uprawnienia do przejęcia wszystkich tych aktywów” – powiedział francuski minister finansów Bruno Le Maire po spotkaniu kryzysowym z prezydentem Emmanuelem Macronem.

Źródło: Reuters

Leave a Reply