Rok 2021 w Monako to rok wyścigów samochodowych

Automobile Club of Monaco ogłosił, że  12. Grand Prix de Monaco Historique, 4. Monaco E-Prix i  78. Monaco Grand Prix Formuły 1 odbędą się w ciągu pięciu tygodni w 2021 roku.

Daty:

Po odwołaniu wszystkich wyścigów w tym roku z powodu epidemii COVID-19 przełożenie Grand Prix de Monaco Historique na 2021 r., które zwykle odbywa się raz na dwa lata, jest cudowną niespodzianką dla fanów klasycznych samochodów. Co więcej, wyścig historyczny odbędzie się również w 2022 roku, więc fani będą mogli cieszyć się nim dwa razy z rzędu.

Ponieważ logistyka tak ogromnej serii wyścigów będzie ogromna, zwłaszcza w świetle nowych wymagań zdrowotnych i bezpieczeństwa wynikających z kryzysu, przygotowania rozpoczną się pod koniec lutego 2021 r., aby wszystko przebiegało bez żadnych problemów. Aby tak się stało, wszyscy główni gracze, rząd Monako i 3000 wolontariuszy będzie gotowych do działania, aby zapewnić sukces w odpowiednim czasie.

„Zorganizowanie trzech wyścigów w ciągu jednego miesiąca będzie pierwszym dla nas wszystkich w ACM”, mówi Christian Tornatore, generalny komisarz Automobile Club of Monaco. „Strona logistyczna jest złożona, ale nie niemożliwa do zarządzania. Z powodu nowych ograniczeń, będziemy musieli rozpocząć konfigurowanie toru wcześniej niż zwykle, pod koniec lutego, a nie 15 -go marca. Następnie zintegrujemy aspekty techniczne na torze i wokół toru. Aby to osiągnąć, będziemy liczyć na doświadczenie i elastyczność wszystkich zaangażowanych osób, aby osiągnąć nasze najnowsze cele. ”

Bilety na wszystkie wyścigi można kupić tutaj.

Do zobaczenia za rok na torze!

Leave a Reply