Nowi rezydencji Monako muszą posiadać prawo jazdy z Monako

Nowi mieszkańcy Księstwa mają rok na wymianę starych praw jazdy na lokalne z Monako. Jeśli tego nie zrobią, ich prawa jazdy zostaną uznane za nieważne i utracą wszelkie prawa do prowadzenia pojazdów w Monako.

Od dnia 31 lipca 2019, nowi rezydencji w Monako mają rok na wymianę swoich prawo jazdy na lokalne z Monako, jeśli chcą prowadzić samochód w Monako. 

Proces wymiany jest prosty dla tych, którzy posiadają zagraniczne prawo jazdy uznane przez rząd z Monako, których lista znajduje się w Journal de Monaco. Jest ona niezwykle obszerna i obejmuje ponad 120 krajów na całym świecie, w tym Polskę. 

Formularze wniosków o zmianę prawo jazdy można uzyskać w Service des Titres de Circulation lub na stronie internetowej rządu Monako ( www.gouv.mc ). 

Service des Titres de Circulation
At: 23 Avenue Albert II, BP 699, MC 98014 Monaco CEDEX
Tel: (+377) 93 15 80 14
Faks: (+377) 93 15 40 36
Otwarte: 09: 30-17: 00 od poniedziałku do piątek

Dla osób, które zapomną we wskazanym terminie roku wymienić prawo jazdy, w prowadzono możliwość wymiany prawo jazdy po potwierdzeniu ich wniosku przez inspektorów prawa jazdy i bezpieczeństwa ruchu drogowego z Service des Titres de Circulation.

Wówczas weryfikacja polega na złożeniu wniosku do uznanej szkoły jazdy w Księstwie i odbycie co najmniej trzech godzin nauki jazdy na każdą kategorię pozwolenia, jaką chce mieć kierowca. Następnie przed wydaniem nowego prawo jazdy zostanie przeprowadzona 45-minutowa kontrola umiejętności.

W przypadku obcokrajowców, których prawa jazdy nie są uznawane w Monako, państwo wymaga rejestracji w miejscowej szkole jazdy w celu ukończenia wszystkich niezbędnych testów, tak jakby kierowca nigdy wcześniej nie posiadał prawa jazdy.

Leave a Reply