10 rzeczy, których turyści nigdy nie powinni robić w Monako

Monako to urzekające miejsce. Na obszarze nie większym niż Central Park w Nowym Jorku znajdziesz jedne z najlepszych restauracji i architektury. Jest jednak kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć podczas wizyty. Oto 10 z nich.

Otwierać rachunku w barze

Imprezowanie w Monako nie jest tanie, więc jeśli nie jesteś gotowy wydać równowartość zaliczki na mały dom na wieczorne wyjście, możesz po prostu zdecydować się na podzielenie rachunku ze znajomymi zamiast zakładania otwartego rachunku w barze.

Odwiedzać Monako w tygodniu Grand Prix (chyba, że ​​kochasz samochody)

Dla niektórych będzie to punkt „must see”. Każdego maja, zwykle pod koniec miesiąca, Monako organizuje swoje słynne Grand Prix. Księstwo staje się jednym wielkim torem wyścigowym, z głównymi ulicami zamkniętymi dla wszystkiego, co nie jest szybkie i zmotoryzowane. Dla niektórych jest to spełnienie marzeń i właśnie na tę okazję zaplanują wyjazd do Monako. Jednak dla reszty będzie to oznaczać, że Księstwo się wali, restauracje są bardziej zajęte, a cała okolica jest o wiele trudniejsza w nawigacji.

Wynajmować samochód

Cokolwiek robisz, nie wynajmuj samochodu w Monako. Drogi są mocno zatłoczone w godzinach szczytu, a parkowanie na ulicach prawie nie istnieje. Jeśli potrzebujesz auta do zwiedzania regionu, po prostu upewnij się, że nie musisz się martwić o parkowanie go pod koniec dnia.

Nosić strój kąpielowy poza plażą

Monako ma własną plażę – Larvotto Plage – i stroje kąpielowe są tu dozwolone. Jednak, gdy tylko opuścisz plażę, będziesz musiał się zakryć, w przeciwnym razie możesz dostać wysoką grzywnę.

Wychodzić bez paszportu lub ID

Wiele atrakcji turystycznych – przede wszystkim oczywiście kasyno Monte-Carlo – będzie wymagało okazania dowodu tożsamości lub paszportu. Bary, restauracje i kluby nocne w Monako również posiadają bardzo surowe restrykcje w tym temacie, więc weź ze sobą dowód tożsamości lub paszport, gdziekolwiek będziesz szedł w Monako. j

Pomylić Monako i Francję

Jest to łatwy błąd do popełnienia, ponieważ głównym językiem używanym wokół Ciebie jest francuski. Jednak Monako jest suwerennym krajem i obrazisz miejscowych, jeśli pomieszasz te dwie rzeczy. Jak wszędzie indziej, Monegaskowie mają silne poczucie tożsamości, od własnego języka po narodową potrawę.

Zaprosić miejscowego do kasyna

Co zabawne, lokalni mieszkańcy Monako nie mogą zgodnie z prawem uprawiać hazardu, a nawet wchodzić do żadnego z kasyn w Monako. Była to inicjatywa księżnej Karoliny, pozostawiająca kasyna wyłącznie dla przyjemności gości i międzynarodowych mieszkańców Monako.

Pozostawać na szlaku turystycznym

Monako może wydawać się bardzo przytłaczające, gdy przyjeżdżasz po raz pierwszy, z czarującymi ludźmi i ich superautami przemykającymi obok, i superjachtami w porcie. Jeśli jednak zejdziesz ze szlaku turystycznego, uzyskasz więcej poczucia prawdziwego Monako. Usiądź w lokalnych kawiarniach, gdzie ceny są nieco bardziej przystępne, lub przejrzyj na targ Condamine, aby spróbować lokalnych przekąsek.

Przywoływać taksówkę

Nie możesz przywołać taksówki z ulicy Monako, a raczej możesz spróbować, ale nie zatrzymają się. Wszystkie rezerwacje taksówek muszą być dokonywane z wyprzedzeniem, chyba że przyjedziesz tu pociągiem, w którym to przypadku postój taksówek znajduje się tuż przed stacją.

Chodzić boso

To jeden z największych zakazów, chyba że oczekujesz nagany i grzywny przez policję Monako. Czasami trudno jest o tym pamiętać, kiedy schodzisz z plaży lub łodzi w porcie Herkulesa, ale pamiętaj tylko o butach, gdy tylko Twoje stopy dotkną suchego lądu.

Zdjęcie rrav z Pixabay

Leave a Reply