Najdroższy penthouse na świecie znajduje się w Monako

Od 2021 roku żaden inny penthouse na świecie nie przewyższa pod względem ceny penthouse znajdującego się w La Tour Odeon w Monako. Jaki jest koszt tego penthouse? Bagatela – 440 milionów dolarów… Ze wszystkimi niesamowitymi udogodnieniami, zapierającymi dech w piersiach widokami i miejscem na balkonie (nie wspominając o zjeżdżalni wodnej), jak to możliwe?

Szczęśliwy właściciel tego arcydzieła może podziękować architektowi Alexandre Giraldi za innowacyjny projekt. Jako mieszkaniec tego kraju, Giraldi położył szczególny nacisk na prezentowanie wspaniałych 360-stopniowych widoków na Morze Śródziemne przez okna od podłogi do sufitu. Dzięki temu można oglądać wschody i zachody słońca nad Monako, ponieważ penthouse obejmuje pięć pięter. 

Chociaż na zewnątrz penthouse może wyglądać niepozornie, to jego wnętrze i wyposażenie jest oszałamiające. Oczywiście penthouse tej wielkości nie byłby kompletny bez ogromnego basenu. Penthouse w La Tour Odeon idzie o krok dalej, dając swojemu zamożnemu mieszkańcowi basen typu infinity. To jeszcze nie koniec….do tego jest zjeżdżalnia wodna. Oznacza, że goście rozpoczynają zjazd zjeżdżalnią piętro wyżej na parkiecie tanecznym po to, aby wpaść do basenu piętro niżej poniżej. Co może bardziej ekscytującego?

Penthouse to nie tylko miejsce do zabawy, ale naprawdę jest doskonałym miejscem do zamieszkania, ponieważ obejmuje całe pięć pięter przestrzeni życiowej. Ma bowiem pięć sypialni, trzy łazienki i kino domowe. Jakby tego było mało, na każdym piętrze jest kuchnia!

Film ze strony www.youtube.pl

Całkowite zbudowanie La Tour Odeon przy 30 Avenue de l’Annonciade zajęło w sumie pięć lat, od 2009 r. Budynek został wybudowany przez giganta luksusowych nieruchomości w Monako Groupe Marzocco.

Parter oddano do użytku w 2011 roku. Do końca 2012 roku zakończono budowę aż do dwudziestego piątego piętra. Prace konstrukcyjne La Tour Odeon zakończyły się w lipcu 2013 roku, a elewację dokończono w 2014 r. La Tour Odeon został wreszcie otwarty do zamieszkania w 2015 roku.

Na pierwszych piętrach La Tour Odeon mieszczą się firmy i biura administracyjne, natomiast na wyższych piętrach znajduje się siłownia, spa i restauracja.
W projekcie wykorzystano technologie ukierunkowane na wykorzystanie energii odnawialnej, zintegrowane z obiektami i rozwiązaniami projektowymi. Na przykład system chłodzenia i ogrzewania wykorzystuje energię geotermalną.

Ciekawostka: mający 170 metrów wysokości La Tour Odeon jest obecnie najwyższym budynkiem w Księstwie! 

Zdjęcie z https://pixabay.com/images/id-1478479/

Leave a Reply