Dlaczego warto stworzyć w Monako luksusowy biznes?

Jeśli chcesz rozpocząć luksusowy biznes, niewiele jest miejsc na świecie, które są bardziej odpowiednie niż Monako. Założenie biznesu w Monako wiąże się z zaletami, jakie daje siedziba w bezpiecznym finansowo i myślącym przyszłościowo państwie. Od niezliczonych możliwości biznesowych w Monako po wiodące na świecie inwestycje w technologię cyfrową, oto dlaczego polecam rozpoczęcie luksusowego biznesu w Księstwie.

Dlaczego Twoja luksusowa firma powinna mieć siedzibę w Monako – bezpieczeństwo finansowe

Jeśli ​zakładasz luksusową firmę​, chcesz mieć pewność, że robisz to we właściwym miejscu przy dobrze rozwijającej się gospodarce. Takim miejscem jest Monako.

Gospodarka Monako rozwijała się dynamicznie w ciągu ostatnich kilku lat, a jej PKB wzrosło o 6,1% tylko w 2018 r.. W Księstwie praktycznie nie istnieje bezrobocie.

Monako nie ma również podatku dochodowego od osób prawnych dla firm, które osiągają 75% lub więcej swoich obrotów w Księstwie. Pozwala to nowym firmom skoncentrować się na zwiększaniu przychodów bez konieczności uwzględniania podatków.

Właściwa klientela

Ponad 32% populacji Monako – czyli 12 261 osób – zostało uznanych za milionerów lub multimilionerów w 2019 r., a Knight Frank szacuje, że liczba ta wzrośnie do 16 100 do 2026 r. Dlatego też luksusowe firmy znajdą w Monako swoich docelowych odbiorców. 

Lokalizacja w kraju, który ma największą liczbę milionerów na mieszkańca na świecie, oznacza, że ​​w Monako istnieje wiele luksusowych możliwości biznesowych w różnych sektorach, takich jak handel międzynarodowy, bankowość i finanse, inne usługi, turystyka, handel detaliczny, nieruchomości i budownictwo, moda, biżuteria, jachting i lotnictwo, między innymi.

Oprócz bogatych mieszkańców, Monako cieszy się również kwitnącą turystyką, a wielu z nich podróżuje do Księstwa specjalnie w celu zakupu wysokiej jakości produktów i usług.

Finansowanie w digital

Monako stawia na cyfryzację. W ramach programu cyfryzacji, w Monako utworzono „Niebieski fundusz”, aby pomóc firmom z Księstwa przejść cyfrową transformację biznesową. Ten 20-milionowy fundusz zostanie przeznaczony na szkolenia, wyposażenie i wsparcie firm z siedzibą w Monako w ich transformacji cyfrowej. Pomoże również w tworzeniu e-commerce, platform płatniczych i nie tylko.

To tylko jeden z obszarów szeroko zakrojonej cyfryzacji Monako, w którym pojawiła się również „suwerenna chmura” stworzona w celu stworzenia cyfrowego ekosystemu Monako o wysokim standardzie oraz platforma oferująca tokeny stworzona z nadzieją na przyciągnięcie nowych firm cyfrowych do Monako. Tak więc, jeśli Twoja firma będzie miała charakter cyfrowy, będzie dobrze wspierana w Księstwie. Niewiele jest krajów na świecie, które zrobiłyby wszystko, aby pomóc swoim korporacjom przejść na technologię cyfrową.

Luksusowe firmy z siedzibą w Monako są doskonale usytuowane, aby znaleźć odpowiednią klientelę i przyjąć cyfryzację, przy wsparciu silnej gospodarki wspierającej ich sukces. Skontaktuj się z nami, aby omówić strategie dotyczące biznesu luksusowego w Monako.

Leave a Reply