Covid-19: Monako rozpocznie szczepienia na początku 2021 roku

Księstwo zamówiło 15600 dawek szczepionki na koronawirusa, wystarczającej dla 7800 osób, co odpowiada 20 procentom całej populacji Księstwa.

Monaco wykupiło szczepionki wszystkich trzech czołowych marek: Pfizer, Moderna i Astra Zeneca. Ppfizer i Moderna będą dostępne w styczniu i lutym, a AstraZeneca od marca.

Rząd Monako zapowiedział, że rozpocznie szczepienia ludności jak tylko szczepionki zostaną zatwierdzone przez władze sanitarne. Rząd powiedział, że szczepionka zostanie przeprowadzona na zasadzie „dobrowolności” oraz, że „grupy priorytetowe” będą pierwszymi, które będą miały dostęp do szczepionki, a za nimi „wolontariusze”.

Pierwsza partia szczepień może objąć 7800 osób

Już latem Monako zamówiło w przedsprzedaży 15600 dawek obejmujących 7800 szczepionek. Pamiętajmy, aby szczepionka była skuteczna, każda osoba potrzebuje dwóch wstrzyknięć. Obecne zamówione w przedsprzedaży dawki obejmą 20% populacji Monako. „To pierwszy krok”, powiedział Pierre Dartout, Premier Monako, który dodał, że ma nadzieję, że Monako może rozpocząć szczepienia ludności na początku 2021 r. lub „gdy tylko szczepionki będą dostępne”.

Bezpłatne testowanie podczas Świąt

Dzisiaj 16 grudnia Monako rozpocznie na szeroką skalę kampanię zabezpieczenia przed COVID-19, aby Święta przebiegały tak gładko, jak to tylko możliwe. Wszyscy studenci i mieszkańcy Monako, którzy wrócą do Księstwa na święta, będą mogli bez recepty wykonać bezpłatny test PCR w centrum testowym Leo Ferré. Od 21 grudnia testy zostaną rozszerzone na wszystkie osoby pracujące lub mieszkające w Monako, które po Świętach wrócą do Księstwa.

Leave a Reply